Instagram Araçları

Butikler İçin Instagram Araçları

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Instagram, hiç şüphe yok ki internetten satış yapan kişiler için en etkili mecra konumunda. Instagram’ı etkin kullanan e-ticaret siteleri ve Instagram butikleri, her ne kadar bu platformdan yüksek fayda sağlasalar da bazı durumlarda platformun sunduğu özellikler satış yapan kişiler için yetersiz kalabiliyor.

Instagram, satış yapanlar için en önemli sosyal platform olsa da asıl amacı satış yapmak olmayan bir platform. Bu yazımızda Instagram’dan satış yapan kişilerin işini kolaylaştıracak eklentileri ele alacağız.

en iyi sosyal medya yönetim araçları
Sosyal medya yönetim aracı Buffer’ın logosu

Buffer

En başarılı sosyal medya yönetim araçlarından bir tanesi olan Buffer, Instagram sayfanızı analiz etmenizi ve yönetmenizi sağlayan profesyonel bir araçtır. Buffer aracını, diğer sosyal medya platformları için de etkin olarak kullanabilirsiniz.

Later

Instagram gönderilerinizi zamanlayabileceğiniz Later aracı, ücretli versiyonlarında detaylı ölçümleme imkanı da sunuyor. Bu araç, Buffer ile birlikte en popüler zamanlama araçlarından bir tanesi. E-ticaret siteleri ve butikler, Buffer ve Later gibi uygulamalarla potansiyel müşterilerinin Instagram’da aktif olduğu vakitlerde paylaşımlarını arttırabilirler.

Bit.ly

Bir link kısaltma uygulaması olan Bit.ly, belirlediğiniz linkleri kısaltmanıza ve daha sonra kısalttığınız linklerin istatistiklerini izlemenize olanak sağlar. Bit.ly sayesinde kısalttığınız linklerin detaylı analizini gerçekleştirebilirsiniz. Bit.ly sayesinde hangi ürünlerinizin daha çok ziyaret edildiğini gözlemleyebilirsiniz.

Linktree

Bilindiği üzere Instagram profiline yalnızca tek bir link eklenebiliyor. Linktree, bu kısıtlamayı aşmamızı sağlayan profesyonel çoklu link gösterme araçlarından bir tanesi. Bu araç sayesinde birçok linki tek bir yerde toplayabilir ve tek bir link olarak Instagram profilinizde paylaşabilirsiniz.

Linktree sayesinde satışını yaptığınız ürünleri ya da ürün kategorilerini tek bir link altında Instagram takipçilerinize sunabilirsiniz.

Linktree
Linktree ekranı

Iconosquare

Instagram için detaylı analiz araçları sunan Iconosquare sayesinde daha profesyonel analizler yapabilirsiniz. Detaylı analizler yapmak ve bu analizlere göre pazarlama çalışmalarınızı yürütmek satışlarınıza olumlu etki edecektir.

Minter.io

Instagram üzerine analiz yapmaya yarayan araçlardan bir tanesi olan Minter.io ile istatistiklerinizi kapsamlı şekilde ölçebilirsiniz. Bu araç, herkese bir aylık ücretsiz kullanım hakkı sunuyor. Minster.io’nun aylık plan ücreti her ne birçok işletme için biraz yüksek olsa da ($100), aracın sunduğu istatistiksel veriler satışlarınızı arttırmak için oldukça işinize yarayacak.

SocialRank

Bu uygulama, takipçi analizi üzerine yoğunlaşıyor. SocialRank ile Instagram takipçilerinizin demografik analizini detaylı olarak yapabilirsiniz. Bu analiz sonucunda ürünlerinize ilgi gösteren kişiler ve hedeflemeniz gereken kitle hakkında daha fazla bilgi sahibi olursunuz.

Adobe Photoshop Lightroom

En profesyonel fotoğraf düzenleme aracı olan Adobe Photoshop Lightroom, mobil versiyonu sayesinde telefonlarda da kullanılabilir. Profesyonel bir fotoğraf düzenlemesi için olmazsa olmaz bir araçtır. Bu aracı profesyonel kullanan butikler, ürünlerini üst düzey bir fotoğraf kalitesine kavuşturabilir.

Canva

Son yılların en hızlı büyüyen girişimlerinden bir tanesi olan Canva, bir fotoğraf düzenleme aracıdır. Fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz ve fotoğraflarınıza çeşitli filtreler ekleyebileceğiniz bu araç, Instagram paylaşımlarınıza yeni bir renk katabilir. Instagram’da daha cazip fotoğraflar kullanmak satışlarınızı arttırmanın en etkin yollarından bir tanesidir.

Snapseed

Android ve Iphone cihazlar için ücretsiz bir fotoğraf düzenleme aracı olan Snapseed; fotoğraflarınızı hızlı, kolay ve profesyonel şekilde düzenlemenize yarayan bir araçtır. Canva alternatifi olarak değerlendirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu