Twitter

Hayatınızı Kolaylaştıracak Twitter Özellikleri

Twitter Kullanımını Kolaylaştırma Rehberi

Sosyal medya kullanıcılarının en fazla tercih ettiği uygulama olan Twitter aynı zamanda köklü bir uygulama olarak da görülmektedir. Platformun sahip olduğu bazı özellikler ise adeta hayatınızı kolaylaştıracak şekilde hazırlanmıştır. Twitter özellikleri arasında yer alan bu özellikleri kullanarak bilgi almak istediğiniz noktalarda daha rahat bilgi sahibi olabilmeniz mümkündür.

Twitter’da İlginizi Çeken Konuları Takip Etmenin Avantajları

Twitter’ı sadece önem vermiş olduğunuz konular hakkında bilgi sahibi olmak için kullanıyor olabilirsiniz. Fakat her gün bu alanda atılan tweet’leri bulabilmeniz zor olabileceği gibi konu hakkında uzman olan kişiler de bulmanız zordur. Twitter konu takibi özelliği ise sizlere ilgi duyduğunuz konular hakkında atılan tweet’lerden bildirim alabilme imkanı sağlar. Tuttuğunuz takım hakkında atılan tweet’lerde veya sevdiğiniz bir müzik grubun yaptığı paylaşımda bildirim alarak güncellemeleri öğrenebilirsiniz.

tweet dizisi oluşturma
tweet dizisi oluşturma

Özellikle bilgi almak istediğiniz noktalarda konu takibi yapabileceğiniz gibi bilgi almak istediğiniz konular hakkında atılmış olan tweet’leri görmeme imkanınız da bulunmaktadır. Twitter sessize alma özelliği sizlere takip etmek istemediğiniz konular hakkında karşınıza çıkacak olan paylaşımların önüne geçmektedir. Sessize alma özelliğini kullanırken girmiş olduğunuz bazı anahtar kelimeler zaman çizelgenizde ve bahsedilenler bölümünde yer almayacaktır. Uygulamanın bu özelliği sizlere görmek istemediğiniz konular hakkında yapılan paylaşımları kapatma imkanı sağlar.

Twett’lerinizi Planlayarak Hesabınızı Güncel Tutma

Özellikle işletme hesaplarının takipçilerine sürekli güncel olarak bilgi paylaşması gerekir. İlerleyen dönemlerde gelecek olan bir güncellemeyi tam olarak olayın yaşandığı zaman paylaşmak istediğiniz noktada ise tweet’inizi o döneme planlama imkanınız bulunur. Tweet planlama özelliği sayesinde paylaşmak istediğiniz tweet’lerin istediğiniz zamanlarda paylaşılmasını sağlayabilmeniz mümkündür. Bu şekilde hesabınız her zaman güncel kalacaktır.

Tweet Dizisi Nasıl Oluşturulur?

Twitter’ın en büyük özelliklerinden birisi; paylaşımlar yapılırken belirli bir karakter sınırlaması koymasıdır. Özellikle paylaşılacak olan konu uzun olduğu takdirde bu karakter sınırlamasının insanların işini zorlaştırdığını görüyoruz. Fakat uygulamanın bu noktada yapmış olduğu yenilikle beraber Tweet dizisi oluşturma yoluna giderek olay örgüsü dağılmadan ve daha rahat takip edilebilir şekilde paylaşım yapabilmeniz mümkündür.

twitter konu takibi
twitter konu takibi

Bir tweet dizisi oluşturmak istediğiniz zaman atmış olduğunuz tweet’te yer almakta olan “+” simgesine tıkladığınız zaman karşınıza çıkan seçenekler arasından “yeni tweet ekle” seçeneğine tıklamanız gerekir. Bu şekilde olay örgüsüne sahip olan tweet dizileri oluşturabilme imkanına sahip olursunuz. Atmış olduğunuz uzun tweet’lerin takip edilmesi de bu şekilde daha kolay olacaktır.

Takipçilerinizin Görüşlerini Twitter Anketleri İle Ölçme

Özellikle büyük spor karşılaşmaları ve seçim dönemlerinden önce karşımıza çıkan Twitter anketleri en fazla kullanılmakta olan özellikler arasında yer alıyor. Twitter anket oluşturma özelliği sizlere merak etmiş olduğunuz bir konu hakkında takipçilerinizin yorumlarını alabilme imkanı sağlar. Uygulamanın bu özelliğini kullanmak isteyen kişiler tweet atacakları evrede “anket oluşturma” seçeneğine tıklayarak anketini oluşturabilir ve takipçileriyle paylaşabilir. Ankete süre girebilme imkanınız da vardır ve anket sonuçlarını inceleyebilirsiniz. Takipçileriniz de anketinizde seçim yaptıktan sonra güncel sonuçlar hakkında bilgi sahibi olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu