Editörün SeçimiInstagram Çekiliş

Influencer Marketing Nedir?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüketicilerin alışveriş alışkanlıkları değişmiş durumda. Artık birçok kişi alışverişlerini internet üzerinden, e-ticaret platformları üzerinden yapmakta. İnsanları online alışverişlere yönlendirmek isteyen marka sahipleri Influencer Marketing sisteminden destek almakta. Instagram Çekiliş Sitesi olarak bu yazımız içerisinde sizlere Influencer Marketing sistemi hakkında ayrıntılı bilgiler vermeye çalışacağız.

Öncelikle sizlere Influencer kavramının tanımı hakkında bilgi vermek istiyoruz. Başta Instagram olmak üzere Youtube, Facebook, Tiktok, Twittir, Snpachat gibi platformlarda organik, yüksek takipçi kitlesine sahip olan kişiler Influencer olarak adlandırılıyor. Her yüksek takipçili kişi ya da kişiler Influencer olarak adlandırılmıyor. Burada önemli olan etmen; sahip olduğu kitleyi yönlendirip markaların istediği sonuçları ortaya çıkarmaktır.

Sizlerin de elbette Instagram, Youtube gibi platformlarda takip ettiği fenomenler vardır. Bu kişilerin bazen ürün ve hizmet tanıtımı yaptığını görebilirsiniz. İşte yapılan bu tanıtımların tamamı Influencer Marketing olarak tek çatı altında toplanmıştır. Instagram Çekiliş Yapma konusunda sizlere bilgi verirken organik kitle edinmenin ne kadar önemli olduğunu dile getirmiştik. Organik kitleye sahip olan fenomenler, sahip oldukları kitleler üzerinden düzenli, yüksek gelirler elde edebiliyor. Sosyal medya ağlarına sponsorlu reklam vermek yerine fenomenler ile çalışmak bazı durumlarda daha güzel etkiler meydana getirebiliyor.

Influencer Marketing Ne İşe Yarar?

Instagram Çekiliş Yap platformu olarak sizlere Instagram ile ilgili her konuda destek vermek istiyoruz. Öncelikle işletmeler açısından değerlendirerek konuya girmek istiyoruz.; Influencer Marketing, doğru kullanılması durumunda işletmelerin gelirini büyük oranda arttırmaktadır. Marka bilinirliğini de geliştiren Influencer, hedef kitleniz ile daha kısa süre içerisinde bir araya gelmenizi sağlar. Birçok reklam modelini deneyip ulaşamadığını hedeflere Influencer Marketing ile ulaşabilirsiniz. Örneğin Instagram üzerinden kazandığınız kitle sizleri Facebook, Youtube üzerinden de takip edecektir. Kitleniz hem sağlam hem de sadık olacaktır.

Influencer Marketing Nerelerde Yapılır?

Instagram Çekiliş olarak bu konunun sonlarına doğru sizlere bir önemli bilgi daha vermek istiyoruz; Influencer Marketing reklamlarının etkisini öğrenen birçok kişi reklam vermenin yolunu araştırmaktadır. Şu an için birçok kişi Instagram içerisine vakit geçirdiği için Instagram fenomenleri ile anlaşmak en doğru seçenek olacaktır. Hedef kitlenize uygun fenomen, fenomenler seçerek reklam ve tanıtım çalışmalarına başlayabilirsiniz.

Influencer Marketing Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram Çekiliş Sitesi olarak bu konu ile ilgili son maddeye geçiyoruz. Bundan sonraki bölümde ülkemizin en popüler Influencer kişilerini göreceksiniz. Yürüttüğünüz kampanyada başarılı olabilmek için bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor;

  • Tanıtım kampanyasının yürütüleceği hesap, hesaplar
  • Reklam içeriği
  • Reklam verilecek sosyal medya ağı

Bu 3 maddenin doğru olarak belirlenmesi durumunda kampanyalarınızdan yüksek geri dönüşümler alabilirsiniz. Reklam verdiğiniz hesapların takipçi sayısına çok fazla aldanmayın. Bazen 1 milyon takipçili hesapla 100 bin takipçili hesabın aynı geri dönüşümü getirdiğini görebilirsiniz. Milyonluk birçok hesabın takipçisi genellikle bot, sahte olabiliyor. Detaylı incelemeler yaparak fenomenler tarafından paylaşılan fotoğraflara bakarak beğeni ve yorumların organik olup olmadıklarını kontrol ediniz. Analiz yapmadan vereceğiniz reklamlar sizlere faydadan çok maddi anlamda zarar getirecektir. Reklam metni, reklam içeriği ve Influencer’ın reklamı nasıl yapığı oldukça önemlidir. İstekli bir şekilde reklam vermeyen Influencer da sizlere zarar getirebilir. Tanıtımı yaptığı ürünün güvenilir olduğunu takipçilerine hissettiren kişiler reklamların başarılı olmasını sağlayacaktır. Instagram Çekiliş Yapma platformu olarak sizlere bu konuda güzel bilgiler verdiğimizi düşünüyoruz. Şimdi ise son zamanların en başarılı Influencer kişileri hakkında sizlere bilgi verelim;

İnsanlar Üzerinde Etki Bırakan Başarılı Influencer’lar

Son birkaç yıldır hayatımızda yer alan Influencer kişiler, online ticaretin gelişmesinde büyük bir paya sahipler. Instagram Çekiliş Yap olarak Influencer kavramı ile ilgili detayları yukarıda dile getirdik. Şimdi bu alanın en etkili isimlerini sizlere sunmaya çalışacağız. Aşağıda belirteceğimiz isimler genellikle birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından bilinen, tanınan fenomenlerdir.

Danla Bilic

Sosyal medya içerisinde birçok eleştiriye maruz kalsa da yapılan araştırmalara göre Danla Bilic insanlar üzerinde etki bırakan en başarılı Influencer! Youtube üzerinden çektiği makyaj videoları ile popüler hale gelen Danla Bilic’in Instagram’da 5,3 milyon takipçisi bulunuyor. Kişisel bakım ürünleri, makyaj ya da kadınlar tarafından satın alınacak ürünlerin reklamlarından oldukça iyi ger dönüşler alınabilir.

https://www.instagram.com/danlabilic/

Eylül Öztürk

Bir zamanların popüler video uygulaması Vine’dan çıkarak bugünlere gelen Eylül Öztürk, Instagram’da 3,5 milyonluk bir kitleye sahip. Organik bir kitleye sahip olan Eylül Öztürk, yaptığı reklamlarla birçok işletmenin büyümesine katkı sağlamıştır.

https://www.instagram.com/eylulonline/

Aykut Elmas

Vine uygulaması ile fenomen haline gelen Aykut Elmas, Vine kapandıktan sonra Instagram’a geçmiştir. Instagram’da çektiği videolar ile organik kitlesini büyüten Aykut Elmasın 5,4 milyon takipçisi bulunmaktadır. Her yaştan insan tarafından takip edildiği için her reklamdan yüksek geri dönüşler alabilmek mümkündür.

https://www.instagram.com/aykutelmas/

Oğuzhan Uğur

Oğuzhan Uğur çektiği Youtube videoları ile son 2 yılda hayatımıza girmiş durumda. Youtube ile beraber Instagram hesabını da büyüten Uğur’un toplamda 2,5 milyon takipçisi bulunuyor. Oğuzhan Uğur ile çalışan markalar genel olarak aldıkları geri dönüşümden oldukça memnun olduklarını belirtiyor.

https://www.instagram.com/oguzhanugur_/

Yasemin Sakallıoğlu

Resmen Aykut Elmas’a rakip olarak gelmiş olan Yasemin Sakallıoğlu, son zamanlarda çok hızlı bir büyüme kaydetmiştir. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi dizilerde rol alan Sakallıoğlu, şu sıralar televizyonlarda bir markanın reklam yüzü konumunda. 4 milyon Instagram takipçisi bulunan Sakallıoğlu’nun reklam geri dönüşümleri oldukça başarılı olarak gösteriliyor.

https://www.instagram.com/yasemoz88/

Şeyda Erdoğan

1,3 milyon takipçisi olmasına karşın Instagram’ın en başarılı kadın Influencer kişilerinden birisi de Şeyda Erdoğan’dır. Çektiği makyaj ve sohbet videoları ile adından söz ettiren Şeyda Erdoğan, dünyaca ünlü birçok kozmetik firmasından reklam teklifleri dahi almaktadır. Danla Bilic alternatifi olarak ya da eş zamanlı olarak tercih edebileceğiniz başarılı bir kampanya olabileceğini belirtmek istiyoruz.

https://www.instagram.com/seydaerdogan/

Duygu Özaslan

Instagram Çekiliş Yapma olarak sizlere sektörün en başarılı isimlerini sunmaya çalışıyoruz. En başarılı kadın Influencer kişilerinden birisi de Duygu Özaslan’dır. 1,7 milyon takipçisi bulunan Duygu Özaslan, reklam alımı konusunda oldukça seçici davranıyor. Ancak hedef kitle yakalama ve geri dönüşün oldukça güzel olduğunu söyleyebiliriz.

https://www.instagram.com/duyguozaslan/

Berkcan Güven

Son dönemlerin en fazla sevilen, takip edilen isimlerinden birisi de Berkcan Güven’dir. Instagram’da 3,1 milyon takipçisi bulunan Berkcan Güven özellikle genç nesil tarafından takip ediliyor. Gençlere önelik ürün ve hizmet satışında bulunan marka ve işletmeler, Berkcan Güven üzerinden oldukça güzel bir geri dönüş alabilirler.

https://www.instagram.com/berkcan/

Noel Emmi®

2020 yılının başında “Türk işi Noel Baba” sloganı ile ortaya çıkan bu proje hesabı, daha çok takipçi sayısını arttırmak isteyen hesaplara hizmet ediyor. 18 – 45 yaş arası bir kitleye sahip olan Noel Emmi®; düzenlediği sponsorlu çekilişlerle on binlerce yeni takipçi kazanmanıza olanak sağlıyor.

https://www.instagram.com/noelemmi1/

Bu isimler dışında elbette Intagram’da milyonlarca kişiye hitap eden hesaplar bulunmakta. Örneğin Nusr-et, Aras Bulut İynemli, Burak Özçivit, Hande Erçel gibi isimlerin milyonlarca takipçisi bulunuyor. Ancak; reklam çalışması yürütmediklerinden dolayı bu isimleri listeye dahil etmiyoruz.

BONUS: Influencer kişilerle çalışmak istemeyen kişiler kendi hesapları üzerinden çekiliş düzenleyerek kitle kazanabilirler. Instagram Çekiliş ile ilgili sizlere daha önce ayrıntılı bir yazı hazırlamıştık. Çekiliş sayesinde doğru hedef kitlenize ulaşabilir, marka ve işletmenizi daha hızlı bir şekilde tanıtabilirsiniz. Çekiliş ve Influencer Marketing dışında organik takipçi edinmek oldukça zordur.

admin

Tamamı Türk bilgisayar mühendisleri tarafından kodlanmış; %100 yerli instagram çekiliş sitesi.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Infulancer konusunu tam anlamı ile idrak etmemi sağlayan bir yazı olmuş. Eşinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu