Instagram Genel

Instagram Canlı Yayında Sorulacak Sorular

Instagram Canlı Yayın Açma

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Pandemi koşulları ile birlikte hayatımıza giren oldukça yeni şey oldu. Bunlardan biri Instagram canlı yayınları. Uzun zamandır bulunan bu özellik insanların evde kalmasıyla daha çok kullanılmaya başlandı. Bu etkinlik arkadaşlarımızla beraber kullanabileceğimiz bir özellik olmakla beraber aynı zamanda ünlü kişiler de bu özelliği kullanmaya başladıkları için insanların onlarla iletişime geçebilme yolu oldu. Instagram canlı yayın soruları sayesinde merak ettiklerimiz daha çabuk bir şekilde ortaya çıkıyor. Bunun ile birlikte insanların çok aklına gelen sorulardan bir tanesi de canlı yayın soruları oldu.

Canlı Yayınlara Nasıl Girilir?

Canlı yayınları görüntülemek için öncelikle yayını yapan profile girmelisiniz. Eğer bu kişi gizli bir hesaba sahip ise öncelikle bu kişiyi takip etmeniz gerekir. Bu problemi çözdükten sonra hikayelerin olduğu bölümde canlı ibaresini göreceksiniz eğer yayına yetişmedi iseniz burada geçmiş canlı yayın özetleri bulunur. Biz yayına yetiştiğinizi var sayıyoruz. Şimdi hikaye kısmına basıyoruz. Buradan canlı yayına ulaştık. Instagram canlı yayın soru cevap şeklinde ise burada bulunan mesaj butonu ile sorularımızı yazabiliriz. Canlı yayınlar genelde oldukça eğlenceli geçiyor. Sanki arkadaşlarımızla beraber sohbet eder gibi bir ortam oluyor. O yüzden zor koşullarda olduğumuz bu dönemlerde sosyalleşmek açısından bize böyle imkanlar yaratıyor.

instagram canlı yayın soru cevap
instagram canlı yayın soru cevap

Sorularımız Nasıl Daha Fark Edilir Hale Gelir?

Canlı yayınlarda sorduğunuz sorular canlı yayını izleyen herkes tarafından görülebilir o yüzden sorduğunuz soruları özenle seçmeliyiz. Ayrıca yayın sahibinin bu soruları görüp cevaplamama ihtimalini de göz önüne almalıyız. Bu yüzden soruların dikkat çekiciliğini arttırmak gerekebilir. Canlı yayında sorulacak komik sorular ile hem sorunuzu öne çıkarabilir hem de yayına neşe katabilirsiniz. Aynı zamanda konuyla alakalı kaliteli sorular sorarsanız yayın sahibinin soruyu cevaplaması çok daha mümkün olacaktır. Tabi ki de aynı zamanda sadece bizim sorduğumuz sorular değil, diğer kullanıcıların soruları da burada olacak. Bu soru cevaplarda bazen de alanında oldukça yetkili kişiler soru cevaplar yapıyor. Merak ettiğiniz bir tarih sorusunun cevabını bile Instagram soru cevap uygulaması sayesinde bulabilirsiniz.

Kendi Yayınımızı Açmak

Her zaman başkalarının canlı yayınına girmek zorunda değiliz. Biz de kendi canlı yayınımızı açabiliriz. Bunun için profilinizde bulunan hikaye kısmına geleceğiz. Bu hikaye kısmını sağa doğru kaydırarak canlı videoyu açabiliriz. Instagram soru cevap nasıl yapılır sorusunu hem burada canlı yayın üzerinden soru cevap yaparak yapabiliriz hem de yine hikaye kısmında bulunan soru cevap butonuna dokunarak bana bir soru sor özelliğini açabiliriz.

instagramda bana soru sor
instagramda bana soru sor

Buradan takipçilerimiz bize sorular sorabilir ve biz bunları canlı olmasına gerek olmadan yanıtlayabiliriz. Bu özelliği yine oldukça ünlü kişiler kullanıyor. İlk yayınlandığında Enis Arıkan’dan Özge Özpirinçci’ye kadar birçok ünlünün Instagram’da bana soru sor özelliğini kullandığını görmüştük. Bu sayede takipçileriyle iletişimlerini iyice güçlendirmişlerdi. Biz de artık onlar gibi kendi soru cevaplarımızı yapabiliriz. Bunu sadece kendi arkadaşlarımızla yapabileceğimiz gibi geniş kitlelere de hitap edebiliriz.

Instagram Canlı Yayın Faydaları

Gördüğünüz üzere sadece bir fotoğraf paylaşma sitesi olmaktan çıkmış durumda. Youtube ile bile rekabet haline girebilecek IGTv özellikleri, Twitch ile karşılaştırılabilecek bir canlı yayın platformu olmuş durumda. Bu tür uygulamalar gibi insanlara ulaşmamızı oldukça kolay hale getirdi. Gelecekte bu uygulamaların yerini bile alabilecek konuma gelebilir. Artık bu yazı sayesinde siz de Instagram’ın canlı yayın ve soru sorma özelliklerini kullanabilecek hale geldiniz. İnternet ve Instagram sayesinde ulaşılamayacak kadar uzak olan hiçbir şey kalmamış durumda. Siz Instagram’ı bütün verimiyle kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu