Instagram Çekiliş

Instagram Çekiliş Yap, Takipçi Kazan!

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Instagram’da çekiliş yapmak son zamanların en büyük trendlerinden biri. Her gün Instagram’da kitaptan giyime, oyuncaklardan bebek ürünlerine, çiçekten elektronik eşyaya onlarca kategoride milyonlarca çekiliş düzenleniyor. Bazı kullanıcılar yalnızca bu çekilişlere katılmak için dahi yeni bir hesap açıyor. Büyük markalar genellikle çekiliş yaptırmak üzere influencerlardan yararlanır. Çok takipçili influencerların önemli bir bölümü neredeyse her hafta çekiliş gerçekleştirir.

Instagram Influencer’ı Nedir?

Influencer, kelime anlamı olarak etkileyici demektir. Instagram influencerları belirli sayıda takipçiye sahip kullanıcılardan oluşur. Takipçi sayılarının fazla olmaları, paylaştıkları gönderi ve hikayelerin büyük bir kitle tarafından görülmesine sebep olmaktadır. Dünyaca ünlü markalar ve yerel işletmeler, tek bir gönderi ile milyonlarca kişiye kısa sürede ulaşmak için influencerları kullanır ve onlar üzerinden reklam yapar. Bu reklamlar çoğu zaman çekiliş olarak gerçekleşir. Çekiliş yapmak hesaplara çok sayıda fayda getirmektedir.

Influencer hakkında daha ayrınıtılı bilgi için Influencer Marketing Nedir? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Instagram’da Çekiliş Yapmanın Faydaları

Instagram’da çekiliş kazanmak şüphesiz olarak büyük bir kazançtır. Kullanıcılar, ücretsiz olarak cep telefonu, kitap, uçak bileti, otel rezervasyonu ve hatta yemek kuponları dahi kazanarak mutlu olurlar. Madalyonun bir de öteki tarafına baktığımızda çekilişi yapan hesapların da çok sayıda fayda elde ettiğini görürüz. Bunlardan ilki ve en önemlisi hesapların etkileşim alıp keşfet bölümünde yer alıyor olmasıdır. Keşfet bölümü, sizi takip etmeyen diğer kullanıcıların önüne düşürerek organik takipçi sayınızı arttırmanızı sağlar. Organik takipçi, kendiliğinden sizi takibe gelen doğal takipçilere verilen isimdir. Aynı zamanda çekiliş için sizi takip etmeye başlayan hesaplar, hesabınızın içeriğini beğenerek takip etmeye devam edebilir ve bir süre sonra kemik takipçi kadronuza dahil olabilir.

Instagram’da çekiliş yapmanın diğer bir faydası da markalar ile iş birliği yaparak para kazanmanızı sağlamaktır. Kazanılan para miktarı çekilişte verilecek ürün ve hizmetlerin içeriğine, öte yandan takipçi sayınıza da bağlı olarak değişecektir. Yaptığınız çekilişleri şeffaf bir şekilde açıklamaya özen gösterin. Aksi halde takipçilerinizin güvenini kaybedebilirsiniz. Bu da bir sonraki çekilişinize kimsenin katılmamasına neden olarak, markalar ile ortaklık yapmanızın önüne geçebilir. Ayrıca, kullanıcılara verdiğiniz sözleri tutarak kazananı objektif olarak belirlemek etik bir davranış olacaktır.

Instagram çekilişleri ile alakalı daha ayrıntılı bilgi almak için Instagram Çekiliş Yap başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

admin

Tamamı Türk bilgisayar mühendisleri tarafından kodlanmış; %100 yerli instagram çekiliş sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu