Instagram Genel

Instagram Fenomeni Olmanın Sırları

Gelişen teknoloji ile birlikte insanların yaşam tarzları da değişti. Bu değişim öylesine hızlı ve farklı oldu ki sosyal medya platformlarında meslek icra etmek bir hayal haline geldi. Sosyal medyada meslek icra edilmesine halk arasında “fenomen olmak” deniyor. Peki ya kimler Instagram Fenomeni olabilir? Instagram fenomeni olmak kolay gibi gözükse de aslında uzun bir uğraş sonucunda elde edilir. Fenomen olmak için sosyal medyayı etkin kullanmanız yeterli kalmaz. Instagram üzerinde çeşitli uygulamalar ile kullanıcı hesabınızı desteklemeniz gerekmektedir. Özellikle Z Kuşağı diye tanımlanan yeni nesil kullanıcılar “fenomen olmak için ne yapmalıyım?” diye kendilerine sık sık soru sorar ve bu soruya cevap arar. Onlar için fenomen olmak bir hobi değil, bir meslek haline dönmüş durumdadır. Instagram’da uzun bir çaba sonucunda her kullanıcı fenomen olabilir.

fenomen olmak için ne yapmalıyım
fenomen olmak için ne yapmalıyım

Instagram Fenomeni Olmanın 11 Altın Kuralı Nedir?

Instagram fenomeni olmak için bilinmesi gereken önemli detaylar vardır. Bunlardan bazıları;

 • Sosyal medya hesabınızı etkin bir şekilde kullanmak
 • Anasayfanıza günde en fazla iki post atmak
 • Instagram Hikaye özelliğinizi etkin bir şekilde günlük paylaşımlar yaparak kullanmak
 • Takipçi kitleniz için çekilişler düzenlemek
 • Organik Takipçi için Instagram Hikaye paylaşımları üzerinden DM etkinliği yapmak
 • DM etkinliği yaparken çoğu takipçinize geri dönüş sağlamak
 • Takipçileriniz ile düzenli ve seviyeli bir ilişki kurmak
 • Instagram fenomen olma hilesi kullanmak
 • Instagram popüler olma hilesi kullanmak
 • Anasayfa postlarınızda hashtag kullanıp takipçiniz olmayan kullanıcılara hitap etmek
 • Postlarınıza çok fazla hashtag eklememek

Bu altın kuralları instagram kullanıcı hesabınız üzerinde uygulayarak fenomen olma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram’da Fenomen Olmak İçin Kaç Takipçi Olması Gerekir?

Instagram kullanıcı hesabınızda kaydırma özelliği kullanarak reklam alma ve reklam verme girişimlerinize katkı sağlamak için instagram kullanıcı hesabınızın en az 10.000 takipçiye sahip olması gerekmektedir. Organik olarak takipçi sayınızı 10.000 ve üzerine getirirseniz, doğal olarak kullanıcı hesabınız yapmış olduğunuz çeşitli desteklerle beraber fenomenlik içinde değerlendirilmeye başlanır.

fenomen olmak isteyen
fenomen olmak isteyen

Takipçi Hilesi Kullanarak Fenomen Olunabilir mi?

Instagram’de fenomen isteyen herkes belirli bir noktadan sonra takipçi hilesi kullanmaya başlayabilir. Çeşitli takipçi hile programları ile organik takipçilerini destekleyerek kullanıcı hesaplarını insanlar için daha güvenilir hale getirmek isterler. Bunun en büyük nedeni insanların çoğulun yanında olmasıdır. “Çoğulun yanında olmak ne demektir?” sorusunun cevabı ise insanların takip ettikleri kişilerin ya da hesapların güvenilir olması, arkadaşları ile sanal dünyada iletişim içinde olurken ortak postlara gülebilmeleri ve bu ortak postlara erişimlerinin kolay olmasıdır. Instagram postlarına erişim kolaylığı ise fenomen olmanın altın kuralıdır. Erişim kolaylığı olmayan hesaplara ilgi takipçiler üzerinde azdır. Takipçilerin ilgileri ise çoğulun hareketi ile ortak bir paydadan geçer. İşte bu ortak sosyal medya dilini oluşturmak ve takipçi güvenilirliğini kazanmak için fenomen olmak isteyen herkes bir dönem takipçi hilesi kullanabilir. Takipçi hilesi kullanmak zaman içinde organik takipçi akışını hızlandırır.

Instagram’da Çekiliş ile Takipçi Nasıl Kalıcı Hale Getirilir?

Instagram’da fenomen olmak isteyen kullanıcılar zaman zaman çekiliş yapmaya başlar. Bu çekiliş etkinliğinin zamanlaması çok önemlidir. Çünkü çekilişler özel günlerde yapılırsa takipçi hızını artırıp, kullanıcı hesabınıza daha fazla katkı sağlar. Peki ya Instagram kullanıcı hesabınıza çekilişle takipçi kazandırırken, bu takipçi kazanmamızı nasıl kalıcı hale getirebilirsiniz? Bunun için çekiliş zaman aralığınızı uzun dönemde tutmanız gerekmektedir. Bir çekiliş etkinliği ne kadar uzun döneme yayılabilirse sizin için o kadar iyi olur. Bunun sebebi çekiliş için sizi takip eden kullanıcıların zaman içinde size alışması ve sizi çekiliş etkinliğinden sonra bırakmak istememesidir.

Unutmayın ki fenomen olmak için her adımınızı doğru zamanda atmalısınız. Doğru adımlar sizi fenomen olmaya götürecek ve hayallerinizi gerçekleştirecektir. İşte fenomen olmanın sırları bunlarda saklıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu