Instagram Genel

Instagram Hesap Silme Linki 2021

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Instagram kullanmaya ara vermek isteyen kişiler hesaplarını silmek ya da dondurmak seçeneklerinden bir tanesini tercih ediyor. Instagram hesabını silmek geri alınamaz bir işlemken hesap dondurma, geri alınabilen bir işlem. Bu nedenle bir süre sonra tekrar Instagram’a geri dönmek isteyen kişiler hesap dondurma linkini kullanmalıyken hesabını kalıcı olarak kapatmak isteyen kişiler hesap silme linkini kullanmalı.

Bu yazımızda adım adım Instagram hesap silme ve hesap dondurma işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacağız ve gerekli linkleri sizlerle paylaşacağız. Öncelikle bu yazımızda yer alan işlemlerin Instagram mobil uygulaması üzerinden değil de bilgisayardaki ya da telefondaki internet tarayıcısı üzerinden gerçekleştirilmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Instagram Hesap Dondurma Linki 2021
Instagram Hesap Dondurma Linki 2021

Adım Adım Instagram Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabını kalıcı olarak kapatmak isteyen kişiler adım adım şu aşamaları takip etmeli:

  • Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Aşağıda yer alan Instagram hesap kapatma linkine tıklayın.

  • Hesabını neden siliyorsun? sorusuna menüden bir yanıt seçerek cevap verin. (Bu soruyu yanıtlamayan kullanıcılara hesabı kalıcı olarak kapatma butonu gösterilmez.)
  • Hesabımı kalıcı olarak sil seçeneğine tıklayın.

İşte bu kadar! Bu işlem sonucunda hesabınız kalıcı olarak kapatılır.

Hesap silme işlemini yapmadan önce sağ üst köşeden kullanıcı adınıza tıklayarak doğru hesabı sildiğinizden emin olmalısınız. Eğer başka bir hesabı silmek istiyorsanız öncelikle kullanıcı adının yanındaki simgeden çıkış yaparak silmek istediğiniz hesaba giriş yapmanız gerekir.

Instagram Hesap Dondurma Linki 2021
Instagram Hesap Dondurma Linki 2021

Instagram Dondurma Linki 2021

Instagram hesabınızı silmek yerine geçici olarak kapatabilirsiniz. Instagram hesap dondurma işlemi sonrasında hesabınızı daha sonra tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Ancak bu işlemi, Instagram mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirmek mümkün değildir.

Eğer cep telefonunuzu kullanarak Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız telefonunuzdaki tarayıcı üzerinden Instagram’a giriş yaparak hesap dondurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer hesap kapatırken telefonunuzdaki tarayıcıyı kullanmakta zorlanıyorsanız tarayıcınızın ayarlar bölümünden “Masaüstü sitesi” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Böylece telefonunuzdaki tarayıcı masaüstü versiyonuna dönüşür ve daha kolay kullanılabilir.

Adım Adım Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram dondurma işlemi için adım adım şu aşamaları takip edebilirsiniz:

  • Instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Aşağıdaki Instagram hesap dondurma linkine tıklayın.

  • Hesabını neden kapatıyorsun? sorusuna bir yanıt verin. Ara vermek istiyorum seçeneğini tercih edebilirsiniz.
  • Hesabı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayarak işlemi sonlandırın.

Hesap dondurma işleminden sonra hesabınızı tekrar aktif hale getirirseniz fotoğraflarınızın tam ve doğru şekilde tekrar hesabınızda gözükmesi biraz zaman alabilir. Hesap dondurma konusunda bilinmesi gereken bir diğer bilgi ise bu işlemin haftada sadece bir kere gerçekleştirilebileceği ve dondurma sonrası hesabı aktif etmek için en az üç saat beklenmesi gerektiğidir.

Yani hesabını donduran bir kişi tekrar aktif ettiğinde ve yeniden dondurmak istediğinde en az bir hafta beklemesi gerekiyor. Hesabını donduran ve aktif etmek isteyen kişinin ise en az üç saat beklemesi gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu