Instagram Genel

Instagram Şifremi Unuttum (Çözüm)

Instagram şifremi unuttum ve Instagram e-posta adresimi bilmiyorum sorunları, Instagram’da en çok karşılaşılan sorunların başında geliyor. Yıllardır kullandığımız ve bizim için çok önemli fotoğraf ve videoların yer aldığı Instagram hesabımızın şifresini unuttuğumuzda kendimizi çok kötü hissedebiliriz. Üstelik hesabın e-mail adresini unuttuysak daha da fazla olumsuzluğa kapılabiliriz. Peki bu sorunu çözmenin bir yöntemi var mı?

Şifre unutma sorunları, dijitalleşen dünyada hepimizi ilgilendiren en önemli sorunlardan bir tanesi. Bu yazımızda Instagram şifremi unuttum sorununa karşı neler yapılabileceğini ele alacağız.

Instagram Şifre Değiştirme Linki

Eğer Instagram hesabınızın e-mail adresini hatırlıyorsanız ve o e-mail adresine erişebiliyorsanız Instagram hesabınızın şifresini değiştirmek oldukça kolaydır. Instagram şifre değiştirme linkini kullanarak sadece birkaç dakikada Instagram şifrenizi yenileyebilir, belirlediğiniz yeni şifrenizle Instagram hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu işlemi, telefon ya da bilgisayar üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Instagram hesabınızla ilgili bu tarz işlemleri, kullandığınız cihazın tarayıcısı üzerinden gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Instagram mobil uygulaması, paylaşım odaklı tasarlanmış bir uygulama olduğu için hesapla ilgili işlemler tarayıcı üzerinden daha kolay gerçekleştirilmektedir.

Instagram Şifre Değiştirme Adım Adım

Instagram hesabının e-mail adresini bilenler ve bu e-mail adresine ulaşabilenler şu adımları takip ederek şifrelerini yenileyebilirler:

 • Bilgisayar, telefon ya da tabletinizin internet tarayıcısı üzerinden aşağıda verdiğimiz Instagram şifre değiştirme linkine gidin.

 • Hesabınızın e-posta adresini girin ve Şifreyi Yenile butonuna basın.
 • Şifrenizi sıfırlayama yarayacak talimatlar ve bağlantı, e-mail adresinize gönderilecektir.

Instagram Şifremi Unuttum ve E-Postamı Bilmiyorum

Aslında asıl sıkıntı burada başlıyor! E-maili bilinmeyen, unutulan ya da e-mailine erişimi kaybedilen hesapların şifrelerini değiştirmek hiç de kolay değil. Fakat yine de sonuç alınabilecek bazı yöntemler var:

# Instagram’ın Verdiği İpucundan Yararlanın

Instagram, şifresini unutanlara aslında çok önemli bir ipucu veriyor. Bu ipucundan yararlanmak için şu yollar takip edilmeli:

 • Bir tarayıcı üzerinden aşağıdaki Instagram şifre değiştirme linkine gidin.

 • Boşluğa şifresini değiştirmek istediğiniz kullanıcı adını yazın. (Eğer hesabınızın kullanıcı adını da unuttuysanız, takip ettiğiniz arkadaşlarınızın hesaplarının takip edilenler kısımlarını inceleyerek kullanıcı adınıza ulaşabilirsiniz.)
Instagram Şifremi Unuttum (Çözüm)
Instagram Şifremi Unuttum (Çözüm)
 • Şifreyi Yenile butonuna tıklayın ve sonrasında, ekranın altında şöyle bir uyarı çıkacak:
Instagram Şifremi Unuttum (Çözüm)
Instagram Şifremi Unuttum (Çözüm)
 • İşte bu uyarı, bizim için en önemli ipucudur. Bizim görselimizde j****[email protected] olarak çıkan e-mail bilgisi, sizin görselinizde farklı olacaktır ve unuttuğunuz e-mailin ilk ve son harfleri burada gözükecektir. Bu harfler üzerinden, unuttuğunuz e-mail adresini tahmin etmeyi deneyebiliriz.

# Instagram Hesabınız Facebook İle Bağlantılı Mıydı?

E-mailini unuttuğunuz Instagram hesabına ulaşmanın bir diğer yolu da bağlantılı Facebook hesabı üzerinden Instagram hesabına ulaşmaktır. Eğer önceki kullanımınızda Instagram hesabınız ile Facebook hesabınızı bağladıysanız şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Telefonunuzdan Facebook mobil uygulamasına giriş yapın.
 • Facebook menüsünden Instagram seçeneğine tıklayın.
 • Eğer hesaplarınız bağlantılıysa Instagram hesabınız otomatik olarak açılacaktır.
 • Hesabınıza giriş yaptığınızda Instagram ayarları kısmından e-posta ve şifre bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu