Instagram GenelInstagram Story

Instagram Story İzleme

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Instagram son dönemlerin en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri. Bunun en büyük sebeplerinden biri Instagram’da hem fotoğraf ve video hem de canlı yayın ve hikaye (story) paylaşımlarının yapılıyor olması. Instagram’da her gün yaklaşık 250 milyon insan story paylaşımı yapıyor. Bu storyler yemek yaparken ve yerken, spor yaparken, çocuklar ile tatilde ya da çalışıyorken olmak üzere günlük hayatın farklı an ve aktivitelerinin Instagram kullanıcıları ile paylaşılmasını sağlar. Instagram storyleri ana sayfanın en üst kısmında yer alır. En başta sizin profil fotoğrafınız ve hikayeleriniz yer alırken yan tarafında diğer takip ettiğiniz hesapların storyleri yer alır.

Instagram’da Takip Edilmeyen Hesapların Storyleri İzlenebilir Mi?

Instagram’da takip etmediğiniz kullanıcıların paylaştığı storyleri izleyebilirsiniz. Ancak bunun için hesabın gizli olmaması gerekir. Gizli Instagram hesaplarının hikayelerini yalnızca takip ettiğiniz takdirde izleme hakkına sahip olursunuz. Storyler, herhangi bir profile girdiğinizde profil fotoğrafının üzerine tıklanarak izlenebilir. Profil fotoğrafının etrafında pembe bir halka var ise hesap, story paylaşmış demektir.

Instagram Storylerine Gelen Güncellemeler

Instagram storyleri her geçen gün farklı özelliklere sahip olmaktadır. Storylere son zamanda gelen güncellemeler arasında Instagram müzik özelliği bulunmaktadır. Instagram müzik, dilediğiniz fotoğraf ve story paylaşımının arka planına müzik ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu sayede storyleri izleyenler aynı zamanda kullanıcının seçmiş olduğu müziği de dinleme fırsatına sahip olurlar. Storylerinize hava durumu da ekleyebilirsiniz, fakat hava durumu özelliğinin aktif olabilmesi için konum servislerinin açık ve Instagram’ın konuma erişiminin açık olması gerekir. Aynı durum bulunduğunuz konumu, hikayenize etiketlemeniz için de gerekir. Bunlarla birlikte storylerinize anket ekleyerek takipçilerinizin düşüncelerini öğrenebilir, dilediğiniz punto ve boyutlarda yazı yazabilirsiniz.

Instagram Story Yakın Arkadaş Listesi Nedir?

Instagram’daki yakın arkadaş listesi, paylaştığınız storylerin yalnızca seçmiş olduğunuz takipçileriniz tarafından görülmesini sağlar. Bu amaçla öncelikle yakın arkadaş listesi oluşturarak kimin hikayenizi görüp görmeyeceğine karar vermelisiniz. İstediğiniz zaman yakın arkadaş listesindeki kişileri düzenleyerek ekleme ve çıkarma yapabilirsiniz. Yakın arkadaş listesine sahip olsanız dahi herkesin göreceği şekilde story paylaşabilirsiniz.

admin

Tamamı Türk bilgisayar mühendisleri tarafından kodlanmış; %100 yerli instagram çekiliş sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu