Instagram BeğeniInstagram Genel

Instagram Yorum Beğeni Bildirimi Gelmiyor

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Instagram’ı aktif olarak kullananlar gelen yorum ve beğeni bildirimlerinden anında haberdar olmak ister. Bazı durumlarda bu bildirim gelmeyebilir. Instagram yorum beğeni bildirimi gelmiyor sorunu pek çok kullanıcının yaşadığı bir sorundur. Yorum beğeni bildiriminin gelmemesinin farklı sebepleri olabilir. Sorunun sebep ve çözümünü sizin için derledik.

Instagram Bildirim Gelmeme Çözümü

Instagram yorum beğeni bildirimi ya da diğer etkileşimlerin bildirimi gelmiyor ise sorun muhtemelen bildirimleri kapamanızdan kaynaklanıyordur. Akıllı cep telefonları ya da tabletlerinizde Instagram yorum beğeni bildirim gelmeme sorununu çözmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bu adımlar hem iOS işletim sistemine sahip cihazlarda hem de Android işletim sistemine sahip olanlarda işe yaramaktadır.

Bildirim Sorunun Çözüm Adımları

  1. Akıllı cep telefonunuz ya da tabletinizden cihazın Ayarlar bölümüne gidin. Ayarlar bölümünün simgesi genellikle dönen bir çarklı şeklinde ve gri renktedir, uygulamalar arasından bulunabilir.
  2. Ayarlar bölümünü açtığınızda karşınıza farklı seçenekler çıkacaktır. Buradan Uygulamalar sekmesini bulun ve üzerine tıklayın.
  3. Uygulamalar sekmesinde telefon ya da tabletinizdeki tüm uygulamalar genellikle alfabetik sıraya göre listelenir. Uygulamalar arasından ‘’I’’ harfine gelerek Instagram’ı bulun.
  4. Instagram’ı açtığınızda Instagram’ın telefonunuzdaki konuma erişimi ve bildirim izinlerini göreceksiniz. ‘’Bildirimlere izin ver’’ Bildirim mesajları, sesler ve titreşim dahil olmak üzere bu uygulamalardan bildirimleri alın, yazılı kısmı bulun. Bildirim ayarlarının işaretli olduğundan emin olun. Instagram bildirimleri telefonunuza gelmediği için muhtemelen kapalı olacaktır. Üzerine tıklayarak bildirimleri açabilir ve ayarlar bölümünden çıkabilirsiniz.

Instagram’ınızı Güncel Tutun

Instagram bildirimlerini almakta sorun çekiyorsanız uygulamanın güncel olduğundan da emin olabilirsiniz. Instagram’ınızın güncel olup olmadığını anlamak için Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerde Google Play Store’u, iOS işletim sistemine sahip cihazlardan ise App Store’u kontrol edin. Telefonunuz seslide iken Instagram’dan gelen bildirimler sesli olur ve titreşim ya da sessizde iken titreşim gelir ya da yalnızca ekrana bildirim gelir. Bazı durumlarda Instagram’ınızın önbelleğinin temizlenmesi gerekebilir. Yukarıdakilerin hiçbiri işe yaramıyor ise, Ayarlar bölümünden Instagram’ı bulabilir ve önbelleği temizleyebilirsiniz.

admin

Tamamı Türk bilgisayar mühendisleri tarafından kodlanmış; %100 yerli instagram çekiliş sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu