Instagram BeğeniInstagram Genel

Instagram Yorum Beğeni Engeli

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Instagram, dünya genelinde milyonlarca kullanıcının her gün aktif olarak kullandığı son derece popüler bir sosyal medya uygulaması. İçeriklerin ve hesap sayısının fazla olması nedeni ile kullanıcılar, Instagram’da uzun süren vakitler geçirir. Video izlemekten fotoğrafları incelemeye Instagram’da geçen süre boyunca beğeni yapmak ve yorum atmak kaçınılmaz hale gelir. Fazla sayıda beğeni ya da yorum yapmak, Instagram tarafından kısıtlanmanıza neden olabilir. Bununla birlikte bu kısıtlanmanın farklı nedenleri de bulunuyor.

Instagram Yorum Beğeni Engeli Neden Olur?

Instagram yorum beğeni engeli, yorumları beğenememenizi doğuran bir kısıtlamadır. Instagram tarafından yorum beğeni engeline sahip olmanızın gerekçeleri durumunuza göre değişebilir. Yorum beğeni engelinin öncelikli ve en çok karşılaşılan nedeni güvenilir olmayan kişi, internet siteleri ya da uygulamalar ile Instagram şifrenizi paylaşmanızdan kaynaklanır. Güvenilir olmayan kaynaklardan gelen etkileşimler belirli bir sayıyı aştıktan sonra hesabınız Instagram tarafından engellenir. Üçüncü tarafların yanı sıra Instagram’da çok sayıda etkileşim yapmış olmanız yani art arda çok sayıda beğeni ve yorum yapmış olmanız da engelin kaynağı olabilir. Instagram’ın günlük sınırı 1 saat içerisinde 350 paylaşım yapmaktır. 350’den fazla beğeni ya da yorum yapar, gönderi paylaşırsanız Instagram sizi engeller. Spam hareketlerin önüne geçmek üzere Instagram böyle bir engel politikasına sahiptir.

Instagram Yorum Beğeni Engeli Nasıl Kalkar?

Instagram yorum beğeni engelinizin sebebine bağlı olarak nasıl ve ne kadar sürede kalkacağı da değişecektir. Eğer hesabınız çok fazla etkileşim verdiğiniz için engel yediyse bu süre 18 saattir. 18 saat sonunda engel kalkar ve yeniden Instagram’ı aktif bir şekilde kullanabilir hale gelirsiniz. Ancak engelin sebebi son bir saat içerisinde çok sayıda etkileşimden kaynaklanmıyor ise ya da güvenilir olmayan sitelere giriş izni verdiyseniz Instagram yorum beğeni engeliniz kendiliğinden kalkmayacaktır. Instagram beğeni hilesi yaptıysanız hileyi etkisiz hale getirmeniz gerekecektir. Öncelikli olarak şifrenizi değiştirmeniz ve eğer mümkünse diğer yazılımlara verdiğiniz izinleri kaldırmalısınız. Yorum beğeni engeli bir süre beklediğiniz halde kalkmıyorsa, bu durumda Instagram ile iletişime geçmeniz gerekebilir. Akabinde hesabınız Instagram tarafından incelenir.

admin

Tamamı Türk bilgisayar mühendisleri tarafından kodlanmış; %100 yerli instagram çekiliş sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu