Instagram Genel

Instagram’a Reklam Vermek Ne İşe Yarar?

Instagram'a reklam vererek neler elde edebiliriz?

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Dünyada ve Türkiye’de en aktif kullanılan sosyal medya platformu olarak bilinen Instagram aynı zamanda ticaret yapan insanlar için bir pazar ağı diyebiliriz. Hemen hemen her yaştan ve telden insanın bulunması muazzam bir pazar yeri olarak görülmesini sağlıyor. Neredeyse tüm saat dilimlerinde yoğun aktif kullanıcının olması da reklam verenler için Instagram’ı göz bebeği haline getiriyor. Instagram reklam verme tam olarak nasıl yapılır? Instagram tıpkı Facebook gibi reklam yöneticisi üzerinden reklam hizmeti alıyor. Instagram’a reklam vermeniz için öncelikle bir Facebook hesabınızın olması gerekiyor. Reklam vereceğiniz Instagram hesabı ile Facebook hesabını birbirine bağlayarak, reklam yöneticisi üzerinden reklam verebilirsiniz.

Instagram reklam ücretleri 2020
Instagram reklam ücretleri 2020

Instagram Reklam Ücretleri Nasıl?

Instagram reklam ücretleri 2020 yılında nasılsa 2021 yılında da aynı şekilde devam ediyor. Sabit bir ücret tarifesi belirlemeyen Instagram, sizin filtrelemelerinize göre günlük reklam bütçesi ayarlamanıza olanak sağlıyor. Örneğin yalnızca İstanbul ili içerisinde 20 ile 30 yaş arası erkek kullanıcıların görmesini istediğinizde ortalama günlük 5 TL ile 1.300 – 3.000 kişi arasına reklamlarınızı gösterebiliyorsunuz. Instagram sponsorlu reklam verme ücretleri ekşi sözlük gibi platformlarda net rakamlarla belirtilse de aslında net rakamlar yoktur. Siz bu rakamları kendiniz belirlediğiniz filtrelere göre belirleyebiliyorsunuz.

Instagram reklam hilesi
Instagram reklam hilesi

Instagram Reklam Hilesi Var mı?

Son zamanlarda Instagram’da reklam veren sayısında ciddi sayıda artış var. Instagram reklam verme ücretleri 2020 yılında olduğu gibi yine filtreleme yaptığınız verilere özel ücretler çıkarıyor. Instagram’a reklam parası vermeden hile yaparak reklam çıkmayı isteyen kişiler de bulunuyor. Instagram reklam hilesi kesinlikle yoktur. Bu gibi hizmet sunanları ya da program satanları kesinlikle ciddiye almamanız konusunda şiddetle uyarıyoruz. Dolandırıcılık amacıyla çıkılan bu reklamlara itibar etmeyiniz.

Instagram’da Kendi Hesabınıza Reklam Alma

Instagram reklam verenler için muhteşem bir pazar olduğu gibi kullanıcılar için de çok büyük bir pazar. Yüksek takipçili ve aktif olan hesaplarınıza markalardan tutun bireysel kişilere kadar birçok yerden reklam alabilirsiniz. Bu ücretler sizin ne kadar aktif bir sayfaya sahip olduğunuza bağlıdır. Instagram reklam alma amacıyla açılan hesaplara nazaran organik olarak görülen hesaplar daha çok rağbet alıyor. Bir post gönderisi ve hikayede paylaşma için genellikle ücretler 100 ile 1000 TL arasında değişiyor. Instagram tanıtım yapma hizmeti isteyenlere siz de kendi aktif hesabınızı gösterek kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz.

Instagram’dan Gelir Elde Etmek

Yukarıda anlattığımzı gibi kendi hesabınız üzerinden Instagram’dan gelir elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey aktif bir Instagram hesabınızın olması ve yararlı içerikler paylaşmaktır. Kullanıcılar paylaştığınız içeriği ne kadar çok severse, aktiflik seviyeniz de o kadar çok yükselir. Böylelikle daha fazla reklam alarak gelirinizi yükseltebilirsiniz. Yalnızca Instagram hesabına aldığı reklamlar ile geçinen insanlar olduğunu unutmayın! Siz de hemen kendinize bir hesap açarak yeni gelir kapıları aralamaya ne dersiniz?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu