İnstagram Para Kazanma

Instagram’da Butik Hesabı Açmanın Faydaları

İnstagram Butik Hesabı Açmaya Dair Her Şey

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Instagram’ın son dönemlerde en popüler sosyal medya platformu olduğunu daha önceki yazılarımızda söylemiştik. Böylesine büyük bir platformun ticarete olan etkisini de atlamamak gerekli. Birçok işletme artık Instagram üzerinde satış hesabı açmaya başladı. Instagram’da kendinize bir butik hesabı açarak gelir elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? İnsanların özellikle pandemi sonrasında artık kişisel ihtiyaçlarını da e-ticaret sitelerinden ya da Instagram hesaplarından yapıyor olması da önemli bir durum haline geldi. Instagram’da bir butik hesabı açarak siz de para kazanabilirsiniz.

Instagram’da Butik Açmanın Maliyeti

Butik açma maliyeti 2020 yılında da olduğu gibi çok yüksek rakamlar değil. Kendinize ücretsiz bir şekilde Instagram hesabı oluşturduktan sonra tedarikçileriniz ile anlaşmanız lazım. Instagram butik açmak maliyeti yalnızca alacağınız ürüne harcayacağınız maliyettir. Instagram butik toptancıları ile görüşme yaparak kendinize uygun ürün yelpazesini belirleyebilir ve ister toptan alım yapıp satışınızı yapabilir isterseniz de sipariş geldikçe ürün alarak satış yapabilirsiniz.

instagramda butik açmak vergi
instagramda butik açmak vergi

Instagram’da Butik Nasıl Açılır?

Ücretsiz olarak açabileceğiniz bir Instagram hesabıyla işe başlayabilirsiniz. Ardından satışını yapmak istediğiniz ürünü belirleyip o alanda toptancılar bulmanız gerekiyor. Butik için mal nereden temin edilir ya da butik açmak istiyorum kıyafetleri nereden alabilirim gibi sorularla karşılaşabiliyoruz. İnternette birçok toptancının yer aldığı gibi bulunduğunuz şehrin tekstil ilçesinde de satış yapabileceğiniz ürünleri bulabilirsiniz. Ürünleri temin ettikten sonra çok kolay bir şekilde satışa başlayabilirsiniz.

Instagram’da Butik Açmanın Faydaları Nelerdir?

Pandemi sonrası insanların artık neredeyse tüm alışveriş ihtiyaçlarınız internetten yaptığını hesaba katarsak, faydalarını anlatmaya gerek kalmaz diye düşünüyoruz. Instagram çok fazla kullanıcının günün hemen hemen her saatinde aktif olduğu bir platform. Haliyle çok muhteşem bir pazar yeri haline gelen Instagram’da bir butik hesabı açmak satışlarınızın artmasına doğrudan etki edecektir. Butik açanların yorumları üzerinde araştırma yaparsanız birçok kişi tarafından iyi ki bu işe girmişim sözünü göreceksiniz.

butik açanların yorumları
butik açanların yorumları

Instagram’ın her kitleden kullanıcısının da olması satacağınız ürün için birçok müşteri adayı ile karşı karşıya gelmenizi sağlayacak. Reklam ücretlerini de diğer platformlara göre çok düşük miktarlarda ve kendi kontrolünüzde olması avantajlı bir durum. Örneğin günlük 5 TL olarak ayarlayacağınız bir bütçe ile kendi seçtiğiniz filtrelere bağlı kalarak günde 1.000 ile 3.000 kişiye reklamınızı yapabilirsiniz. Bu da çok düşük maliyetle satışlarınızın artmasına sebep olacaktır.

Instagram Satışlarında Vergi Var mı?

İnstagram’da butik açmak ekşi sözlük gibi platformlarda çok fazla tartışılıyor. Tartışmanın ana konusu ise İnstagram’da butik açmak vergi mükellefi olmayı zorunlu tutuyor mu oluyor? Türkiye Cumhuriyeti satış yapan her insanın vergi ödemesini düşünüyor lakin çok küçük miktarlarda ticaret yapan kişiler incelemeler olmuyor. Her vatandaş gibi elde edilen kazancın vergisinin verilmesi doğru olacaktır lakin ilk başlarda batmamak için vergi vermeseniz de olur desek yanlış olmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu