İnstagram Para Kazanma

Instagram’da Fenomen Olup Para Kazanmak

Instagram'da Fenomen Olma Rehberi

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Son dönemin en popüler konusu Instagram’da fenomen olarak para kazanmak. Youtube furyasından sonra ki hedefi TikTok ve Instagram fenomeni olarak kazanç elde etmek oldu. Youtube gibi bir mecraya göre fenomen olmanın daha kolay olduğu Instagram’da gelirler Youtube kadar yüksek olmasa da yine de insanları memnun edecek düzeyde. Instagram fenomen reklam ücretleri minimum 100 TL maksimum 5000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Peki bir Instagram fenomeni olmak için neler yapmak gerekli?

Instagram Fenomeni Olmanın Yolları

Instagram ya da türevi bir sosyal medya platformunda fenomen olabilmek adına takipçisi yüksek bir hesaba sahip olmanın yanı sıra kaliteli paylaşımlar yapmanız önemlidir. Yani takipçi sayınızı kaliteli ve ilgi çekici paylaşımlar yaparak sürdürebilir hale getirmeniz önemlidir. Kendi kitlenizi iyi analiz edip onların beğeneceği, paylaşacağı paylaşımlarda bulunmak organik takipçi kazanmanızı kolaylaştıracak ve kısa sürede bir fenomen haline gelmenizi sağlayacak. Fenomen olmak isteyen adayların en çok sorduğu iki soru bulunuyor. 10 bin takipçi kaç tl sorusuna net cevap vermek mümkün değil. Değişken olan piyasada farklı fiyatlara rastlayabilirsiniz. Size tavsiyemiz takipçi satın almak yerine organik bir şekilde takipçi kazanmaya çalışın.

10 bin takipçi kaç tl
10 bin takipçi kaç tl

Bir diğer soru olan İnstagramda 1 milyon takipçisi olan ne kadar kazanır sorusuna da ise net cevap veremiyoruz. Bu da sayfanın aktifliği, beğeni sayısı, paylaşımlar ve izlenmelere bağlı olarak değişebilir. Örneğin bir spor aktiviteleri paylaşan bir sayfaya sahipseniz Adidas, Nike, Puma gibi markalardan ciddi meblağlar karşılığında reklam teklifi alabilirsiniz. Hikaye ya da post paylaşımı yaparak da ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Instagram’dan Para Kazanmanın Yolları

İnstagramda kaç takipçiden sonra para kazanılır? Bunun için net bir rakam belirtmek doğru olmaz. Potansiyeli olan her hesabın reklam alabileceğini söylemek gerekli. Önemli olan doğru kitleye hitap ederek paylaşımlarınızı artırmak. Kaliteli paylaşımlar sonrası reklam teklifleri almaya başlayacaksınız. Instagram para kazanma aktif etme gibi bir durum yok. Instagram yerine reklam vermek isteyen dış markalardan reklam alacağınızı unutmamanız gerekli.

instagram para kazanma aktif etme
instagram para kazanma aktif etme

Instagram’dan birçok şekilde para kazanabilirsiniz. İnstagram beğenilerden para kazanma olabileceği gibi takipçi sayınızın yüksek olmasıyla da para kazanabilirsiniz. Az önce de söylediğimiz gibi reklam verenler genelde hesapların beğeni, takipçi ve izlenme sayılarını baz alarak reklam vermek ister.

Instagram Trendyol Reklamları

İnstagram’da trendyol link para kazanma gibi durumlar bulunuyor. Trendyol pazaryerine bir ürün satıcısıysanız, size bir affiliate linki verilir. Bu link üzerinden gelen kişilerin yapacağı alışveriş sonrasında siz de kazanç elde etmiş olursunuz. Eğer Trendyol’da satış yapıyorsanız ya da Trendyol ile iletişime geçerek bir affiliate bağlantısı alarak gelir elde edebilirsiniz. Yine Trendyol’da satış yapan firmalardan da reklam alarak kazanç elde edebileceğinizi unutmayın. Son zamanların en çok satış yapılan pazaryeri Trendyol satıcıları da Instagram için büyük bir gelir kaynağı durumunda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu