Instagram Genel

Instagram’da Keşfete Düşmenin Sırları

Instagram'da Keşfete Düşmek İçin Yapılması Gerekenler

Instagram’da keşfete düşmek pek çok kullanıcının hayali desek yanlış olmaz sanırım. Keşfete bir gönderiniz düştüğü zaman kolaylıkla takipçi sayınız artış gösterecek ve hayal ettiğiniz popülerliğe daha da yaklaşmış olacaksınız. Keşfete düşmek için birden fazla yol vardır. Peki bu yollar nelerdir? İnstagram keşfet ayarları Nasıl Yapılır? Gelin göz atalım.

instagramda keşfete düşme hilesi
instagramda keşfete düşme hilesi

Paylaşımların Saati

Instagram’da yaptığınız paylaşımlara göre takipçilerinizin en aktif olduğu saatleri işletme profilinden görebilirsiniz. Genelde insanlar Instagram’ı 21.00- 23.00 arası aktif olarak kullanırlar. Paylaşımlarınızı bu saatler arasına denk getirmek kullanıcıların bu paylaşımları görmesini ve sayfanızın etkileşim almasını sağlayacaktır. Instagram keşfet algoritması ise aldığınız etkileşimlerin yoğunluğuna göre gönderilerinizin keşfet bölümüne düşmesini sağlayacak.

Çekilişler Düzenleyebilirsiniz

Instagram’da ne kadar çok etkileşim alırsanız keşfete düşme ihtimalinizin de o kadar artacağını söylemiştik. Çekiliş yapmak takipçilerinizin sizin paylaşımlarınızı beğenip kaydetmesini sağlayacak, yorum atarak diğer kullanıcıların da profilinizi ziyaret etme ihtimalini arttıracaktır. Bu sayede instagram’da keşfete düşme hilesi kullanmanıza gerek kalmadan hedef kitlenize uygun gerçek takipçiler edinecek, beğeni ve yorum sayısını artırarak diğer sayfalar arasından sıyrılam şansınız oldukça yükselecektir.

Instagram Keşfete Düşme Hastagleri

Takipçi sayım artmıyor ve İnstagram keşfete çıkamıyorum diyorsanız, sayfanızı büyütmek için bazı yenilikler yapmalısınız. İlgi çekici paylaşımlar yaparak ve doğru İnstagram keşfet etiketleri kullanımı ile keşfet düşmeniz daha kolay olacaktır. Keşfete düşmek için kullanılan bazı hashtagler vardır. Bu hashtagler çok fazla kullanıcının tıkladığı ve günlük yoğun trafik alan hashtagler olduğu için Instagram keşfet Algoritması tarafından algılanacak, profilinizdeki paylaşımlara bu hashtaglerden eklemeniz keşfete düşmenize yardımcı olacaktır. Bu hashtaglere birkaç örnek vermek gerekirse;

#instagram

#aşk

#mutluluk

#istanbul

#keşfet

#sondakika

#bugun

#music

instagram keşfet algoritması
instagram keşfet algoritması

İşletme Profilini Doğru Yönetmek

İşletme profilini doğru yönetmek aslında keşfete düşme hilelerinden biridir. Paylaşımlarınızı hangi şehirlerden insanların gördüğünü, hangi saatlerde, hangi yaş ve cinsiyetteki insanlardan etkileşim aldığınızı bilirseniz paylaşımlarınızı buna göre düzenleyebilirsiniz. Instagram paylaşım yaptığınız andan itibaren ilk bir saat paylaşımlarınızı gözlemliyor. Yani ilk bir saat içinde 200 yorum almak, 24 saat içinde 300 yorum almaktan daha kıymetli Instagram’ın gözünde.

Videolu İçerikler

Instagram’da videolu içeriklerin daha çok keşfete düştüğü artık herkes tarafından biliniyor. Yüksek etkileşimli Reels videoları paylaşmanız keşfete düşmenizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Spam Yememeye Dikkat

Instagram’da diğer sayfalarla çok yorumlaşan biriyseniz attığınız ve sayfanızın postlarına atılan yorumlara özellikle dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü artık sadece emoji kullanılan yorumlar, birkaç kelimeyi geçmeyen yorumlar spam kabul ediliyor ve Instagram keşfete düşme algoritmasında sayfanızın olumsuz etkilenmesine sebep oluyor. Yorumlarda daha uzun cümleler kurabilir ya da hiç yorum atmamayı tercih edebilirsiniz. Bunlara ek olarak Instagram kesfet hilesi Sifresiz uygulamalar kullanarak organik takipçi satın alabilir, paylaştığınız videoların beğeni ve yorum sayısını artırabilirsiniz.

Keşfete Düştüğümü Nasıl Anlarım

Keşfete düştüğünüz zaman bunu anlamanın yolu aslında oldukça basit. Profiliniz işletme profiline döndüğü için gönderi istatistiklerinden paylaşıma nereden ulaşıldığına bakabilirsiniz. Örneğin 40 kişi etiketlerden 15 kişi diğerden ulaşmış görünüyorsa burada bahsedilen “diğer” sayfanızın keşfete düştüğünü gösterir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu