İnstagram Para Kazanma

Instagram’dan Para Kazanma: Çekiliş Düzenlemek

İnternet, birçok insanın ekmek kapısı ve internetten para kazanmak günümüzde neredeyse herkesin öncelikli hayallerinden bir tanesi. İnternetten para kazanmanın çok farklı ve eğlenceli yöntemleri var. Peki internetten para kazanma yolları arasındaki en etkili yöntem hangisi? Instagram’dan çekiliş düzenleyerek para kazanmak mümkün mü ve Instagram, para kazanmak için gerçekten doğru yer mi?

Milyarı aşan kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram’ı hepimiz kullanıyoruz. Instagram’dan para kazanmak deyince akıllara genelde Instagram üzerinden satış yapmak geliyor. Fakat Instagram, aslında çok daha fazla para kazanma yöntemi barındırıyor. Bu yazımızda internetten ve Instagram’dan para kazanmanın en kolay ve etkili yollarından bir tanesi olan çekiliş düzenleyerek para kazanmak hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Instagram’dan Para Kazanma: Çekiliş Düzenlemek
Instagram’dan Para Kazanma: Çekiliş Düzenlemek

Çekiliş Düzenleyerek Nasıl Para Kazanılır?

Bütün Instagram kullanıcıları, Instagram akışlarında hayatlarında en az bir kere mutlaka bir çekiliş ya da yarışma postuna denk gelmiştir. Instagram akışlarında karşımıza çıkan bu çekilişleri organize eden ve bu çekilişlere aracılık eden kişiler, tahmin ettiğinizden çok daha yüksek meblağlar kazanıyor olabilirler. Ama nasıl?

Instagram’da çekiliş düzenleyerek para kazanmanın mantığı şu: Yüksek takipçili hesaplarda düzenlenen çekilişlere, takipçi kazanmak isteyen az takipçili hesapları dahil ederek o hesapların büyümesini sağlıyorsunuz. Yani yüksek takipçili hesapların takipçilerinin çekiliş yöntemiyle az takipçili hesaplara aktarılmasını sağlıyorsunuz ve bu işlemin karşılığında, az takipçili hesapların sahiplerinden ücret alıyorsunuz. Üstelik aynı çekilişe onlarca az takipçili hesabı dahil ederek gelirlerinizi arttırabiliyorsunuz.

Instagram’dan Para Kazanma: Çekiliş Düzenlemek
Instagram’dan Para Kazanma: Çekiliş Düzenlemek

Adım Adım Instagram Çekilişi Düzenleyerek Para Kazanma:

Daha sadeleştirilmiş şekilde anlatmak gerekirse Instagarm çekilişi düzenleyerek para kazanmak için şu adımları takip etmek gerekir:

  1. Gerçek takipçiler kazanmak için çekilişe dahil olmak isteyen az takipçili Instagram sayfaları buluyorsunuz.
  2. Bu sayfaların sahiplerini çekilişin hangi yüksek takipçili hesaplarda paylaşılacağına (yani yeni takipçilerin hangi sayfalardan onların sayfalarına geleceğine) ve çekilişin tahminen ne kadar takipçi getireceğine (örneğin 10.000 gerçek takipçi) dair bilgilendiriyorsunuz ve bu hesapların sahiplerinden çekilişe katılım bedeli alıyorsunuz.
  3. “Çekiliş var” postunu paylaşıp bu postu 3 ya da 4 gün sayfalarında tutacak yüksek takipçili birkaç hesap buluyorsunuz ve bu hesapların sahiplerine, sadece postu paylaşmaları için ücret ödüyorsunuz.
  4. Yüksek takipçili hesaplarda paylaşılacak postun açıklamasına, size çekilişe katılım bedeli ödeyen az takipçili hesapları etiketliyorsunuz ve çekilişe katılım şartı olarak az takipçili hesapların takip edilmesi gerektiğini yazıyorsunuz.
  5. Çok takipçili hesapların takipçileri çekilişi kazanmak için az takipçili hesapları takibe alıyor ve işlem tamamlanıyor!

Bu iş modelinin giderleri, ödül maliyeti ve fenomenlere ödenen post paylaşım ücretiyken geliri ise onlarca hesaptan alabileceğiniz çekiliş katılım ücreti oluyor.

Çekilişe Katılacak Hesaplar Nasıl Bulunur?

Çekilişe katılacak hesapları bulurken Instagram’da yoğun bir araştırma yapmak gerekiyor. Az takipçili ancak takipçilerini arttırmak için para ödemeyi kabul edebilecek profiller ile iletişime geçip onlara doğru bir üslupla düzenlenen çekilişten ve çekilişin faydalarından bahsetmek gerekiyor.

Çekilişe katılması muhtemel kişilere ulaşırken profesyonel bir e-mail göndermek çoğu zaman daha etkili bir yoldur. Bu e-mailde, mutlaka kişilerin kendilerini, sosyal medya sayfalarını, bu alandaki geçmiş tecrübelerini ve düzenlenen çekilişin detaylarını tanıtmaları, güven kazanabilmek için e-maillerini profesyonel bir görünümle yazmaları gerekir.

Bu iş e-maili, e-mail pazarlama araçları sayesinde özelleştirilerek günlük olarak yüzlerce sayfa sahibine gönderilebilir. (Spam yapmamak için profesyonel bir e-mail pazarlama aracı kullanın!)

“Çekiliş Var” Postunu Paylaşacak Instagram Fenomenlerine Nasıl Ulaşılır?

Çekiliş postunu paylaşacak Instagram fenomenlerine ulaşırken de yukarıda bahsettiğimiz e-mail gönderme yöntemi kullanılabilir. Ayrıca Bionluk gibi freelancer çalışma platformları üzerinde ilanları olan kişilerle, o ilanlardaki ilanları üzerinden iletişim kurulabilir.

Fenomenler ile anlaşırken mutlaka postun 3-4 gün sayfada tutulacağına dair gerekli sözleşmeleri yapmak gerekir. Instagram’da çekiliş organize eden kişiler, fenomen hesaplarla anlaşma yaparken pazarlık yapabileceğini de unutmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu