Editörün Seçimiİnstagram Para Kazanma

Instagram’dan Satış Yapmak

Instagram’ın artık sosyal medya ile sınırlı kalmayan devasa bir oluşum haline geldi. 2 milyara yaklaşan kullanıcı sayısı Instagram’ın devasa bir Pazar haline gelmesine olanak sağladı. Instagram içerisinde yer alan kitleyi kullanmak isteyen birçok kişi ilk etapta ticari hesaplar açma yoluna gidiyor. Sosyal medya üzerinden gelir elde etmek isteyen birçok kişi gibi sizler de Instagram’dan Satış Yapmak konusunu araştırıyor olabilirsiniz. Instagram Çekiliş sayfası olarak sizlere bu yazımız içerisinde bu konuyu ayrıntıları ile anlatmaya çalışacağız.

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram, aktif kullanıcı sayısını 800 milyonun üzerine çıkarmış durumda. Her milletten her yaş grubundan insanın yer aldığı bu platform içersinde insanlar boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde değerlendirmek istiyor. Uygun fiyatlı ürün temin ederek bunları Instagram üzerinden satmak istiyorsanız bazı konularda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Merak etmeyin, çıkacağınız bu yolda Instagram Çekiliş Yap olarak sizlerin yanınızda olacağız.

İlk Görev: Instagram Hesabınızı Kurumsal Hale Getirin

Instagram’dan Satış Yapmak
Instagram’dan Satış Yapmak

Instagram’dan Satış Yapmak için öncelikle ilk hedefiniz bu olmalı. Kurumsal olmak, kurumsal gibi görünmek kullanıcılar nezdinde sizi güvenilir kılacaktır.  Ya mevcut hesabınızın adını değiştirmeli ya da sıfırdan bir hesap açarak bu hesabı işletme profiline dönüştürmelisiniz. İşletme hesabı oluşturmak bu konuda atacağınız ilk ve en önemli adım olacaktır.

Etkileyici Görsel Kullanımı

İşletme hesabı açtıktan sonra profilinizi satışa hazır hale getirecek düzenlemeleri yapınız. Ürünlerin fotoğrafını paylaşırken kara düzen bir paylaşıma girmeyiniz. Tüm görselleri profesyonel bir şekilde çekmeli, fotoğrafları PhotoShop gibi düzenleme araçlarında paylaşılabilir hale getirmelisiniz. Profilinizden ziyade paylaştığınız görseller tüketicilerin daha fazla dikkatini çekmektedir. Aynı zamanda Instagram kullanıcıları kaliteli fotoğraflar paylaşan hesapların daha güvenilir olduğunu düşünmektedir.

Doğru Hastagler Kullanın

Instagram Çekiliş Yapma olarak yeri geldiğinde bizler de kullanıcıların hareketlerini inceliyoruz. Genelde kullanıcılar ana sayfa yerine ya keşfette ya da sevdiği hastaglerdeki paylaşımları takip ediyor. Bu nedenle ürününüzü doğru bir şekilde açıklayan hastagler girerek hedef kitlenizin dikkatini çekmelisiniz. Aksi halde atacağınız diğer etiketler sadece kuru kalabalık görünecektir.

E-Ticaret Sitesi Açın

Instagram’dan Satış Yapmak
Instagram’dan Satış Yapmak

Sadece Instagram’a bağımlı olmayın. Aynı zamanda bir E-Ticaret sitesi açarak ürün ve hizmetlerin satışını bu site üzerinden de yürütün. Günümüzde neredeyse bedava denilebilecek fiyatlara e-ticaret sitesi yaptırabilirsiniz. Bu tarz kurumsal bir. Siteye sahip olmak sizi rakiplerinize göre daha ön plana çıkaracaktır. Bu konuda profesyonel olarak hizmet veren kuruluşlar bulunmaktadır.

Instagram’da Kolay Satış Yapma

Instagram Çekiliş Sitesi olarak konunun detaylarına doğru girmek istiyoruz. Sıfırdan bir hesap açıp işletme hesabı kurduktan sonra yavaş yavaş ürün paylaşımına başlayın. Ancak ilk etapta kullanıcıların dikkatini kolay kolay çekemezsiniz.  Hedef kitlenizin dikkatini çekecek hamleler yapmak oldukça kolaydır. Örneğin yazımızın sonunda dile getireceğimiz çekiliş yöntemi bu süreci hızlandıracaktır. Adım adım nasıl büyüme stratejisi geliştireceğinizi ise şu şekilde özetleyebiliriz;

Nasıl İlerlemelisiniz?

Başlangıçta dahi hedef kitlenize zengin ödeme seçenekleri sunmanız gerekiyor. Birçok kişi sadece kapıda ödeme yolunu diretmektedir. Ancak sizler kapıda ödemenin yanı sıra banka havalesi ve online kredi kartı seçeneklerini kullanmanız durumunda bir adım öne çıkacaksınız. Tüm bu süreci kurumsal bir şekilde yönetmeli, faturanızı keserek dürüst bir ticaret ahlakına sahip olduğunuzu müşterilerinize göstermeniz gerekiyor. Aynı zamanda sadece Instagram’a da bağlı olmamanız gerekiyor. Bu platforma ek olarak Facebook, Twitter, Pinterest, Tumblr gibi sosyal medya ağları içerisinde de aktif olmaya çalışınız.

İhtiyacınız Olan Şeyler

Instagram’dan Satış Yapmak
Instagram’dan Satış Yapmak

Instagram’dan Satış Yapmak ilk etapta sizler için bir maliyet olacaktır. Ancak zamanla günlük gelen birkaç sipariş sizi toparlayıp daha rahat hareket etmenize olanak sağlayacaktır. İlk etapta kazanacağınız müşterilerin çok önemli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu müşterileri elinizde tutup memnun ederseniz ilerleyen zamanda daha büyük kitlelerin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Instagram Çekiliş olarak bu konuya özel olarak dikkat etmenizi istiyoruz. Gelen her siparişin içerisine yörenizde meşhur olan hediyelik ürünlerden ekleyerek gönderin. Maddi değeri olmasa bile onları düşündüğünüzü göstermek en iyi reklam seçeneklerinden birisidir.

Günlük aldığınız siparişin artması ile beraber marka bilinirliği oluşmaya başlayacaktır. Daha fazla müşteriye ulaşmak için müşteri ihtiyaç ve taleplerini yerine getirmeniz gerekiyor. Instagram üzerinden faaliyet gösterseniz bile müşterilerini asla göz ardı etmemeniz gerekiyor. Birden fazla kargo seçeneğinin yanı sıra taksitli ürün satışı, promosyon ve hediye çekleri gibi avantajlar sizlere yeni müşteriler kazandıracaktır.

Reklamı Nasıl Yapmalı?

Yeni kurulan bir Instagram hesabından satış olmayacağını biliyorsunuz. Bu konuda kimse size aksini iddia edecek bir girişimde bulunmaz. Kısa süre içerisinde günlük 3, 5 hatta 10 adet sipariş almak istiyorsanız doğru bir şekilde reklam vermelisiniz. Instagram’da ilk olarak sponsorlu reklam gönderisinde bulunabilirsiniz. İşletme hesabı iseniz paylaştığınız ürün resimlerin altında “bu gönderinin reklamını yap” tarzında bir ibare göreceksiniz. Bu kısım üzerinden reklam vererek ürünlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Resmi olarak Instagram üzerinden reklam veren kişiler, dönüşümden memnun olmamaları durumunda Influencer kişiler ile çalışabilirler. Instagram üzerinde belirli bir takipçi kitlesine sahip kişilere mesaj atarak reklam alıp almadıklarını sorabilirsiniz. Ücreti karşılığında post ve hikaye reklamı yaparak ürünlerinizin tanıtımını yapabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz şey; reklam vereceğiniz hesabın yaş grubu, cinsiyeti sizin hedef kitlenize uygun olmasıdır. Alakasız bir sayfadan alacağınız reklam artıdan ziyade eksi olarak yansıyabilir. Peki en garanti reklam şekli ise;

Çekiliş İle Reklam Verme

Instagram’dan Satış Yapmak
Instagram’dan Satış Yapmak

Instagram üzerinden satış yapan kişiler artık Instagram Çekiliş Yapma şeklini tercih etmeye başlamış durumda. Satışa sunduğunuz ürünlerden bir miktar çekilişe çıkartmanız durumunda sayfa etkileşimini kısa süre içerisinde arttırabilirsiniz. Örneğin ayakkabı satışı yaptığınızı varsayalım. Ayakkabı satışını arttırmak için bir çekiliş düzenlemek istiyorsunuz. Çekiliş ile 1 kişiye 3 kişiye 3 çift, 2 kişiye 5 çift, 1 kişiye 10 çift istediği ayakkabı dağıtacağınızı belirten bir görsel hazırlayın. Bu görseli birkaç yerde paylaşıp yaygınlaştırdıktan sonra onlarca, yüzlerce hatta binlerce kişinin çekilişe katılım sağlamak için hesabınızı takip ettiğini göreceksiniz.

Çekilişe katılım genellikle 2 hafta sürmektedir. Bu sürenin sona ermesi ile beraber sonuçlandırmalı, çekilişi kazanan kişi ya da kişilere ürünleri gerçekten göndermelisiniz. Çekilişi nasıl sonuçlandıracağınızı düşünüyorsanız işte bu aşamada biz devreye giriyoruz. Instagram Çekiliş Aracı sayesinde çekilişlerinizi sonuçlandırabilir, kazananları belirleyebilirsiniz. Cekilisgram, 500 yoruma kadar gönderileri tamamen ücretsiz bir şekilde sonuçlandırmaktadır. Paketler sayfasından 500 yorum üstü gönderileriniz için hizmet alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca instagram üzerinden çekiliş düzenlemek için Instagram Çekiliş Aracı programımızı kullanabilirsiniz.

admin

Tamamı Türk bilgisayar mühendisleri tarafından kodlanmış; %100 yerli instagram çekiliş sitesi.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Instagram üzerinden para kazanma amacında olan ama başlangıç seviyesinde olan herkese faydalı olacak bir başlangıç klavuzu olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu