Instagram Genel

Intagram Business Hesap Yapma

Instagram İşletme Hesabı Açmaya Dair Her Şey

Son yıllarda Instagram’da business hesap kullanımı oldukça yaygınlaştı. İş hayatına atılmak isteyenler, esnek çalışma saatlerine sahip olmak istiyor ancak esnek çalışma saati imkanı veren iş yerleri yok denecek kadar azdır. Hızlı ve kolay para kazanmak aynı zamanda da kendi işinin patronu olmak isteyenler bu yüzden Instagram business account kullanmaya başladı. Bu sayede de Instagram Business Manager unvanını da alırlar. Instagram işletme hesabına geçiş yapmak isteyenler, hesap oluşturduktan sonra, Facebook hesaplarını bağlayarak hesap açabilirler.  Business hesaplar Instagram reklam verme seçeneğinden de yararlanabilirler. Bu sayede de kolay bir şekilde para kazanabilirler. Mevcut olan hesabınızı işletme hesabı yapmak için ayarlar>profil>işletme hesabına geçiş yap demeniz yeterlidir.

Intagram’da Butik Hesabı Açma

Instagram 2010 yılından beri hizmet veren sosyal medya platformudur. Gönderi seçeneği kişiye göre kişiselleştirilebilir. Kullanıcılar hesaplarını bireysel ya da Instagram işletme hesabı yapabilirler. İşletme hesabı sayesinde artık istedikleri saat iş için uyanabilir aynı zamanda da patron olabilirler. Bu hesaplar genelde mağazalardan daha uygun ve daha çok seçeneği olan butik hesabı açarlar. Butik hesapları kadın, erkek ya da unisex ürünlerle satış yapabilirler. Trend olan ürünleri satmaya başlayan butikler daha fazla kitleye ulaşır ve daha çok satış yapabilir. Hızlı ve uygun bir şekilde e-ticaretin yapıldığı Instagram Business Yapma bu yüzden oldukça avantajlıdır ve daha sık tercih edilir.

instagram işletme hesabı
instagram işletme hesabı

Instagram’da Takipçi Satın Alma Nedir?

Instagram’da gönderilere gelen etkileşimler sayesinde keşfete düşebilirsiniz. İçeriklerinizi iyileştirerek ve görüntü kalitenizi arttırarak zamanla takipçi kazanabilirsiniz. Bunun yerine, daha kısa yol olan takipçi satın almayı deneyebilirsiniz. Özellikle de Instagram yerel işletme tercih ettiği takipçi satın alma yöntemiyle kısa sürede binlerce takipçiye sahip olabilirsiniz. İşletme hesapları keşfete düştüğü zaman, ürünleri daha fazla görüntülenme alır ve etkileşimleri artar. Daha büyük kitle, daha çok satış demektir.

Instagram’da Canlı Oda Nedir?

Fotoğraf ve video gönderileriyle sıkça kullandığımız Instagram, canlı yayın hizmeti de vermektedir. Canlı yayınlarda, içerik kısıtlaması ya da yaş sınırlaması yoktur. Bu sayede de içerikler hakkında daha uzun süre konuşabilir ve o içerik hakkında diğer kullanıcıların görüşlerini alabilirsiniz.  Hesabınız açıksa bütün kullanıcılarla, gizliyse takip ettiğiniz kullanıcılarla canlı yayında iletişimde olabilirsiniz. 2 Mart 2021 tarihinde canlı yayınlara getirilen Canlı Oda özelliği, aynı anda 4 kişinin canlı yayına katılmasını sağlıyor. Bu tarihten önce maksimum iki kişiyle canlı yayın yapılırken, şimdi iki katı kullanıcıyla canlı yapma imkanınız vardır. Canlı yayına katılan kullanıcıların hangi hesap kullandığı fark etmeksizin, aynı anda 4 kişi yayında olabilir. İşletme hesaplarıyla da yapacağınız yayınlarda, Instagram business indir hakkında da konuşabilir, hesaplar nasıl yönetiliyor bilgi alabilirsiniz.

instagram business indir
instagram business indir

IGTV Nedir?

Instagram 2010 yılından beri, IGTV ise 2018 yılından beri hizmet veren bir özelliktir. Gönderi olarak video paylaşımı 1 dakika, hikayede ise video paylaşımı 15 saniye ile sınırlı olduğu için kullanıcılar daha uzun süre video paylaşamıyordu. IGTV ile birlikte 10 dakikaya kadar video paylaşmaya başlandı. Yemek tarifi veren hesaplar, butik hesapları, hobi hesapları, dekorasyon ve işletme hesaplarının sıkça kullandığı bu uygulama sayesinde, etkileşimler de arttı.                 Gönderilere gelen yorum ve beğeniler sayesinde, videonuz diğer kullanıcıların keşfet kısmına da düşebilir. Diğer kullanıcıların da keşfetine düşebilmeniz için hesabınızın herkese açık olması gerekir.

Takipçi ve etkileşim sayınız bu sayede günden güne artar. Daha uzun süre video paylaşım özelliği sunan bu uygulama gün içerisinde sıkça kullanılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu