Instagram Genel

İşletmeler İçin Instagram Kullanım Kılavuzu

İşletmelerde Instagram kullanımı nasıl olmalı

İşletme hesaplarına oldukça yer veren Instagram, hemen hemen her insana bu fırsatı sunmakta. Bireysel olarak bir hesap kullandıktan sonra işletme hesabına geçiş yapmak isterseniz ya da profesyonel Instagram kullanımı bilginizi maddiyata dönüştürmek isterseniz işletme hesabına anında geçebilirsiniz. Instagram işletme hesabı açma ile birlikte oturduğunuz yerden para kazanabilir ayrıca gelirinizi 3 ya da 4 katı artırabilirsiniz. Peki Instagram işletme hesabı açma zor mudur? Aksine, en fazla 10 dakikanızı alacaktır. Kendi profilinize girip ayarlar sekmesine tıklayın. Daha sonrasında İşletme profiline geç seçeneğine tamam deyin. 3. Adım olarak hesabınızı Facebook ile eşleyin. Böylece İki farklı sosyal medya hesabında da reklam yapabilirsiniz. Kategori seçiminizi yaptıktan sonra, 5. Adım olan İşletme profilini ayarla kısmından iletişim bilgilerinizi girin. İşte bu kadar, artık siz de satış yapmaya hazırsınız!

Instagram işletme hesabı
Instagram işletme hesabı

Neden İnstagram’da İşletme Hesabı Açmalıyım?

Bir sosyal medya platformu olan Instagram, e-ticaretle de adını duyurmuştur. 2020 yılı istatistiklerine göre, görüntülenme sayısı en fazla olan gönderiler işletme hesaplarının gönderileridir. Instagram sayfa açma fikirleri konusunda artış göz ardı edilemeyecek kadar fazla olup istatistiklerle de desteklenmiştir. Instagram, 2010 Yılından bu yana 79% oranında artan takipçi sayısına sahiptir.2018 yılından 2020 yılına kadar Instagram işletme hesabı açma fikirleri fazlasıyla artmış olacak ki işletme hesaplarının istatistiklerinde 40% bir artış gözlemlenmektedir. Artış sayısının bu kadar fazla olması demek ihtiyacın da artması demektir. Bu doğrultuda, e-ticaret için ulaşımı hızlı ve kolay ayrıca ücretsiz olan işletme hesapları kurmak, sizi hedefinize doğrudan ulaştırmaktadır.

Instagram işletme hesabı farkı
Instagram işletme hesabı farkı

Bireysel Hesap ve İşletme Hesabı Farklılıkları

Bireysel hesap, kişisel anlarımız ve anılarımızın daha sık paylaşıldığı, etkileşim kaygısı olmaksızın gönderiler paylaştığımız hesaplardır. Bu hesaplarda gelen yorum ve beğeni sayısı iş hayatımızı etkilemez. Amaç sadece paylaşmaktadır anı. Ancak Instagram işletme hesabı farkı oldukça fazladır. Bireysellik en aza indirgenir ve kar amacı maksimum seviyededir. İletişim kurmak en temel prensip olduğu gibi, bireysel hesaptan daha fazla ilgi ve alaka göstermek gereklidir. Profilimi profesyonel kullanmak istiyorum diyen kullanıcılar, hesabını bu yüzden de işletme hesabına çevirebilir. Hatta, İnstagram’da popüler sayfa açmak bile işletme hayatının ilk adımı olabilir. Kişisel hesaplardan farklı olarak işletme hesapları size veri analizi yapar. Veri analizi sonucu profile kimler bakmış, kaç kişi ziyaet etmiş, paylaşım yapılmış mı ya da tıklanma oranı hangi seviyelerde gibi veriler sunar. Bireysel hesapta böyle bir opsiyon bulunmamaktadır.

2020 Yılında Hangi Kategoride En Fazla İşletme Hesabı Kurulmuştur?

Instagram işletme hesabı özellikleri arasında bulunan sınırsız Instagram işletme kategori hizmeti, özgürce satış yapabilme imkanı ve yaratıcılık olanağı sunar. Aynı zamanda işletme hesapları, Instagram Business yapma olarak da nitelendirilebilinir. 2020 yılında en çok giyim ve aksesuar kategorilerinde artış vardır. Ürün olarak çanta, küpe, ayakkabı, çorap, makyaj malzemesi, spor aletleri ve el işi ürünleri yer almaktadır.

İnstagram İşletme Hesabımı Silebilir Miyim?

İsteğe bağlı olarak, ya da başarısız olunduğunda, Instagram size kişisel hesabınıza dönme şansı da sunmaktadır. Süre sözleşmesi yapılmadığı gibi, işletme hesabını aktif kullanamayan kullanıcılar için herhangi bir ceza işlemi uygulanmaz. Profil>Ayarlar kısmından alt tarafta bulunan ‘’Tekrar Kişisel Hesaba Geç’’ seçeneğine tıklayın. Artık kişisel hesabınızda devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu