Twitter

İşletmeler İçin Twitter Kullanımı

İşletmeler için Twitter kullanımı nasıl olmalı?

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Günümüzde Twitter en sık kullanılan 3 sosyal medya platformundan biridir. Günde ortalama 500 milyon tweet milyonlarca farklı kullanıcı tarafından paylaşılmaktadır. Böylesine büyük bir kitlenen aktif olarak Twitter’da bulunması işletmeler için oldukça büyük bir avantaj oluşturmaktadır. İşletmeler düzenli olarak geliştirdikleri sosyal medya stratejileri ile bu geniş kitleyle olan etkileşimlerini artırmayı hedeflemektedir. Sosyal medya ve sosyal pazarlama özellikle büyük işletmeler için iç içe geçmiş iki olgudur. İşletmeler tanınırlıklarını attırmak, markalarının güven indeksini yükseltmek ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak için sosyal medyaya yönelik işletme hesapları açmaktadır. Pazarlama için Twitter işletme hesabı açma oldukça sık başvurulan bir yöntemdir. Twitter işletme hesabı kullanmak tanıtılan ününün ve markanın Twitter kullanıcıları üzerindeki ilk izleniminde oldukça pozitif etkiye sahiptir.

Twitter Business
Twitter Business

Twitter İşletme Hesabı Açma

İşletmeler Twitter’ın yardım panelinden Twitter business başlığı altında yayınlanan makaleleri okuyarak hedeflerine uygun reklam kampanyaları ve stratejilerini oluşturabilirler. İşletmelerin Twitter işletme hesabı açtıktan sonra ilk olarak pazarlama hedeflerini belirlemeleri gerekir. İşletmelerin paylaşacakları ilk tweetlerde kendilerinin ve markalarının vizyon ve misyonunu açık bir şekilde ifade etmeye dikkat etmeleri oldukça önemlidir. Bunun yanında mesajlarını mümkün olan en geniş kitleye ulaştırmak için video, fotoğraf, görsel içerik ve daha kolay hatırlanabilir sloganlar kullanmalı ve sosyal medya alanı içinde farkındalık yaratmayı denemelidirler.

İşletmeler İçin Twitter Kullanmanın Faydaları

Büyük ve küçük işletmeler için sosyal medya oldukça büyük bir önem taşımaktadır. İşletmelerin büyümesi ve tanınırlığının artması mali kazançlarında pozitif bir etki yaratacaktır. Mali kazancın yanında işletmeler için sosyal medya yönetimi birçok farklı faydada sağlar. Bu faydalar sırasıyla marka itibarının artması, global tanınırlık sınırlarının genişlemesi, markaya yönelik güven indeksinin artması ve popüler Twitter kullanıcılarıyla yapılan iş birliklerinden olumlu sonuçlar alınmasıdır.

Twitter işletme hesabına geçme
Twitter işletme hesabına geçme

İşletmelerin Geliştirdikleri Sosyal Medya Strateji Örnekleri

İşletmeler genellikle sosyal medya hesabı açarak ya da mevcut tüm hesapları için tek bir Twitter işletme hesabına geçme yolunu kullanarak Twitter kullanıcılarıyla buluşur. Bu işletme hesaplarıyla düzenli olarak ürünlerinin reklamlarını ve tanıtımını yaparlar. Bu tanıtımlarda genellikle dikkat çekici sloganlar ve görseller kullanılır. Sosyal medya için global elçilerle anlaşabilir yada reklam yüzü olarak sosyal medyada tanınmış isimlerle çalışabilirler. İşletmelerin günümüzde en çok kullandığı reklam stratejisi Twitter da geniş kitlelere ve yüksek etkileme gücüne sahip kişilerle işbirliği yapmaktır. Bu işbirliklerinin türü ürüne, markaya ve ya işletmeye göre değişebilir. Örneğin yeni çıkarılacak bir parfüm için video, resim yada tweet anlaşması yapılabilir. Anlaşma gereği geniş kitleye sahip Twitter kullanıcısı ürünü öven yada ürünü kullandıktan sonra fark ettiği faydaları onu takip eden Twitter kullanıcılarıyla paylaşarak onları ürünü satın almaya doğru yönlendirir. Bu sayede hem işletmelerin satış oranları ve mali kazançları artar hem de işbirliği yapan Twitter kullanıcıları ek bir kazanç elde etmiş olurlar.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu