Twitch

Twitch Prime Nedir?

Twitch Prime Ne İşe yarıyor? Avantajları Nelerdir?

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Twitch, profesyonel oyuncular ve izleyenlerden oluşan, canlı yayın platformudur. İstenen oyunla alakalı her zaman yayın yapılan bu platform, aynı zamanda spor içeriklerine de yer vermektedir. Yaptığınız yayınlarla para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda da hobi olarak yayınlarınıza devam edebilirsiniz. Amazon Prime üyeliği gibi Twitch Prime özelliği de mevcuttur. Bu üyelikle birlikle yayında, yayıncıya bağış yapabilir ve sınırsız rozet hakkına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda da sınırsız sohbet hakkına sahip olabilir, bazı oyunlarda kostüm ve aksesuarlara sahip olabilirsiniz. Twitch Prime nedir sorusunun bir diğer yanıtı da yayınlarla birlikte para kazanmak ve yayınları daha ilgi çekici kılmaktır. Prime gaming kısmında Amazon ve Twitch hesaplarınızı eşleştirmeniz mümkündür. Eşleştirme sonrası kişisel bilgileriniz otomatik olarak Twitch’e aktarılır.

Twitch Prime abone Olma
Twitch Prime abone Olma

Twitch Prime Ücretli mi?

Twitch Prime abone olma şartlarından biri, bir miktar ücret ödemektir. Twitch Prime Abone Olma 2020 yılında en çok tıklanan başlıklardan biri olmuştur. Günde ortalama 30 milyon kişinin aktif olduğu Twitch, üyelik seçenekleriyle kullanıcıların daha fazla özelliğe sahip olmasını sağlamaktadır. Bu özellikten yararlanmak isteyen kullanıcılar için Twitch Prime Türkiye 2020 yılında ilk ay bedava ikinci ay da Twitch Prime 8 TL özelliği sunmuştur. Ücretsiz bir şekilde Twitch Prime’dan yararlanmak isterseniz, abone olup 7 gün boyunca ücretsiz bir şekilde deneme yapabilirsiniz. Aynı zamanda da az bir miktarla, prime özelliğini her zaman kullanabilirsiniz.

Twitch Prime Abone Olma Şartları

Twitch Prime abone olma şartlarından biri de geçerli olan bir kart ve kartın içinde bulunan bir miktar paradır. Daha sonra, kartınızın internet alışverişi kısmını aktifleştirip kolay bir şekilde abone olabilirsiniz. Prime özelliğini kullanmadan, bir yayıncıya abone olmak için yaklaşık 30-35 TL ödemeniz gerekiyor. Twitch Prime kullanmaya başladıktan sonra ise, istediğiniz bir kullanıcı ya da yayıncıya abone olabiliyorsunuz. Twitch Prime abone olamıyorum diyorsanız, muhtemelen 2. Aya geldiniz ve bir ödeme işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. İnternet alışverişi seçeneklerini de açmayı unutmuş olabilirsiniz. Kredi kartı ya da banka bilgilerinizi eksik, yanlış girmeden ödemeyi gerçekleştirdiğiniz takdirde prime özelliğine geçebilir ve abone olmaya başlayabilirsiniz.

Twitch Prime abone olamıyorum
Twitch Prime abone olamıyorum

Twitch Prime İptal Etme

Twitch Prime İptal Etme oldukça kolay ve zahmetsizdir. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Deneme süresi diye adlandırılan ilk 7 gün içerisinde memnun kalmadıysanız hızlı bir şekilde üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Fakat 7 gün geçmişse artık deneme sürecinden çıkmış olursunuz ve 30 gün daha beklemeniz gerekmektedir. 2014 yılında Amazon, Twitch’i satın aldı ve birçok özellik Amazon üzerinden değiştirilmeye başlandı. Twitch Prime üyeliğinizi iptal etmek isterseniz yine Amazon sitesini ziyaret etmeniz gerekir. Amazon sitesinde üyeliğimi iptal et kısmından sonra size birkaç kez daha iptal etmek istiyor musunuz diye sorabilir. Evet, iptal etmek istiyorum seçeneğine birkaç kez tıklayarak iptal edebilirsiniz.

Ücretsiz Twitch Prime Abone Olma

Twitch Prime ücretli bir özelliktir ve üye olmak için öncelikle ödeme şeklinizi banka kartı, sanal kart ya da kredi kartı gibi bir kartla ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu kartlar internet alışverişlerine açık olduğu takdirde üye olabilir ve ücreti ödeyebilirsiniz. Kartınızda en az 30 TL olmalıdır. Ücretsiz üyelik için 7 gün süreniz ödeme sonrası otomatik olarak başlar. 7 gün dolmadan ücretsiz bir şekilde deneme sürenizin keyfini çıkarabilir ve daha sonra üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Twitch Prime deneme süresinden sonra bu hizmetten ve ayrıcalıklardan memnun kaldıysanız, üye olmaya bir miktar para ödeyerek devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu