Twitch

Twitch Yayın Anahtarı Nasıl Alınır?

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Video yayın paylaşımı noktasında son dönemlerin en fazla tercih edilen platformu Twitch’tir. Gerek popüler olması gerekse yayıncılarının para kazanmasından dolayı uygulama üzerinden yayın yapmak isteyen kişilerin sayısı da her geçen gün artıyor. Twitch özellikleri arasında yer alan canlı yayında etkileşim ve sohbet imkanı platformun diğer birçok sosyal medya uygulamasının önüne geçmesini sağlayan özellikleri arasında yer alıyor. Uygulama üzerinden yayın yapmak isteyen kişiler ise yayınlarına başlamadan önce mutlaka Twitch yayın anahtarı alması gerekmektedir.

Twitch Yayın Anahtarı
Twitch Yayın Anahtarı

Twitch Üzerinden Neler Yapılabilir?

Uygulama son dönemlerde her ne kadar popüler olmuş olsa da bazıları için hala son derece yabancı olduğunu görebiliyoruz. Twitch’ten yapılabilecekler noktasında sizlere birçok özellik sunulduğunu görebilirsiniz. Uygulamada sizlere sevdiğiniz kişilerle beraber görüntülü ve son derece kaliteli bir şekilde sohbet edebilme imkanı verilmektedir. Özellikle oyun yayıncıları oynamış oldukları oyunları Twitch üzerinden yayımlayarak takipçilerini artırabilmektedir. Kaliteli yayınlar yapabileceğinizi düşünüyorsanız fenomen olma yolunda hızla ilerleme imkanına sahip olursunuz.

Twitch Yayın Anahtarını Nereden Alırım?

Twitch’in uluslararası alanda milyonlarca kullanıcısı bulunuyor ve Twitch yayın anahtarı alarak siz de bu milyonlarca kullanıcı için yayın açabilirsiniz. Uygulamadan yayın anahtarı alacak olan kişiler farklı yöntemleri deneyerek ulaşabilmesi mümkündür.

Yayın anahtarınızı görebilme adına profilinizde bulunan ayarlar sekmesine geldikten sonra buradaki kanal ve yayın akışı bölümünde yer alan anahtarı göster seçeneğine tıklayabilirsiniz. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra sizlere yayınınız için gerekli olan kodlar gösterilecektir. Bunun yanı sıra internet üzerinden bu kodların hazır olarak bulunduğu bazı yerler mevcuttur. Bu kodları oralardan alarak kullanabilme imkanına da sahip olursunuz.

Twitch yayını yapacak olan kişiler bu yayınlarını tamamen ücretsiz bir şekilde yapabilme imkanına sahip olur. Yayın anahtarı alma noktasında sizlerden bir ücret talep edilmediği gibi istediğiniz zaman istediğiniz sıklıkta ücretsiz olarak yayın açabilme imkanına da sahip olursunuz.

Twitch özellikleri
Twitch özellikleri

Twitch Hesabım Kapatılır Mı?

Twitch yayını sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu konular hakkında paylaşımlarınıza dikkat etmediğiniz takdirde ise hesabınızın kapatılma ihtimali bulunmaktadır. Twitch hesap banlanması sorunuyla karşılaşmamak için platformun yayın kurallarına mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Twitch hesabının banlanmasını istemeyen kişiler ilk olarak paylaşmış oldukları içeriklerin +18 içerikler olmamasına dikkat etmesi gerekir. +18 içerik paylaşımı hesabınızın çok kısa bir süre içerisinde banlanmasına sebep olabilmektedir.

Twitch, toplum kurallarına da önem gösteren bir platform olduğundan dolayı yayınlarınız sırasında toplum kurallarını ihlal eden bir yayın yaparsanız yine hesabınızın kapatılma ihtimali vardır. Ek olarak kötü alışkanlıklarını yayınlarda göstererek paylaşan kişilerin de hesapları banlanmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu