Twitch

Twitch Yayınlarına Reklam Alma

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Televizyon dünyasının insanlar üzerindeki etkisi azaldığından beri yeni nesil medya ivme kaydediyor. Yeni nesil medyanın bir kolu ise Twitch platformu üzerinden yayıncılık yapmaktır. Twitch üzerinden yayıncılık yapan kullanıcılar gelir etmek için reklam almaya başladılar. Reklam gelirleri yayın platformu ve yayıncı kullanıcılar için yeni bir medya düzenine alan sağladı.  Twitch ve reklamcılık bir araya gelince hem kullanıcılar hem platform hem de reklam veren kişi ve kurumlar son derece memnun kaldılar. Bu durumun en büyük getirisi ise televizyon dünyasından uzaklaşan yeni nesil medya kitlesine en kolay şekilde hitap etmektir.

twitch yayıncıları
twitch yayıncıları

Twitch’de Reklam Nasıl Yayınlanır?

Yeni nesil medya izleyicileri sevdikleri yayıncıları abone olup, bitlerle beraber destekler.  Reklamcılığın en büyük getirisi ise geniş bir kitleye hitap etmekten geçer. Geniş kitlelere hitap etmek birçok yönden reklam veren kişi ve kurumları memnun eder.  Twitch reklamları kanalınıza uygun bir şekilde entegre edebilirsiniz. Reklam yayınlanması için izleyicilerinize özen gösterin ve reklam aralığınızı uygun bir şekilde verin. Önceden reklam vereceğinizi izleyicilerinize haber edin.  Ayrıca yayında kaç tane reklam arası vereceğinizi de belirtmelisiniz. Yayınınızda reklam aldığınızda çeşitli yöntemlerle izleyicilerinize reklamınızı onları yormadan ve yayından uzaklaştırmadan verebilirsiniz.

Twitch Yayıncılarına Destek İmkanı

Twitch yayıncıları ise düzenli yayınlar yaparak izleyicilerine katkıda bulunmayı hedeflerler. Ancak bu düzenli yayın politikasının arkasında büyük bir emek vardır ve yayının devamlılığı için maddi anlamda bir katkıya da ihtiyaç vardır. Bu maddi ihtiyacı direkt bir şekilde katkı yoluyla sağlayamayan izleyiciler reklam verenlerin reklamları ile yayınlara katkıda bulunurlar.

Reklamlardan Nasıl Para Kazanırsınız?

Twitch Platformu üzerinden yayın yapan kullanıcılar, izleyicilerine maksimum seviyede reklam göstermeye başlamamalı. İlk olarak reklam aralığınız kısa olmalı. Kısa reklam aralığınız olduğunda ilk olarak kazancınız az olacaktır. Ancak kazancınızı en yüksek seviyeye getirmek için Twitch reklam yayınlarınızı izlenme oranınıza göre düzenleyip, reklamlardan para kazanabilirsiniz. Reklamlarınız en az 30 saniye ile en fazla 3 dakika arasında olmalıdır. Bunun nedeni yayınınızdaki hali hazırda sabit izleyicilerinizin reklam arasında gitmemesini sağlar.

twitch reklamları
twitch reklamları

Reklamlarınızı Hangi Aralıklarda Yapmalısınız?

Twitch yayıncılığı için oldukça fazla emek verilir. Bu emeklerin karşılığı kimi zaman direkt olarak kullanıcılar üzerinden olurken, kimi zaman da reklam veren kişi ve kurumlar üzerinden olur. Yayınına reklam almak isteyen Twitch Yayıncıları  ilk reklamlarını yayınlarına eklerken büyük bir kargaşaya düşer. Ancak unutulmamalıdır ki Twitch yayıncıları reklam ortaklıklarını tek başına yapamazsa bir reklam uzmanından destek almalıdır. Peki, yayınlara reklam verilme aralığı ne sıklıkla olmalıdır?

Yayınlara reklam verilme aralığında yüksek bir gelir elde edilmesi için her saat en az 3 dakika reklam girilmesi gerekir. 3 dakikalık reklam aralıklarında izleyiciler Twitch yayınından uzaklaşmaz. Ancak Twitch yayıncıları bu reklamları uzman kişilerin desteği ile yapmalıdır. En kısa reklam aralığınız ise 15 dakika aralığında olmalıdır. Ancak uzman kişilerce bu tavsiye edilen bir yayın reklamı değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu