Twitter

Twitter Fotoğraf Ayarlama Nasıl Yapılır?

Twitter'da fotoğraf ayarlama neden yapılır?

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Twitter hepimizin yıllardır kullandığı sosyal medya ağlarından birisi olmuş durumda. İnsanların düşüncelerini 280 karaktere sığdırdığı, gencinden yaşlısına herkese ulaşan bu platformda aynı zamanda Tweet’lerimize fotoğraflar ve videolar ekleyebiliyoruz. Bugün biz Twitter fotoğraf ayarlama kısmına değineceğiz.

Twitter ve Fotoğraflar

Eğer bugün bir Tweet atmak istersek onu çoğunlukla fotoğraflarla desteklememiz gerekiyor. Peki, Twitter’da fotoğraf nasıl paylaşılır? Profilimize girip yeni Tweet at butonuna basıyoruz. Tweet’i hazırladıktan sonra ekranımızın sol kısmında yer alan galeri ikonuna basıyoruz. Buradan Twitter fotoğraf ayarlama sayesinde hazırladığımız fotoğrafı yüklüyoruz ve fotoğraflı Tweet’imiz artık hazır. Bundan gayri de vay Tweet’ime fotoğraf ekleyemedim vay Twitter’da fotoğraf paylaşamıyorum demeyiz.

twitter fotoğraf ayarlama
twitter fotoğraf ayarlama

Tweet’imize fotoğraf eklemeyi başardık. Peki, ya insanların Tweet’lerimizi okuyup ziyaret ettiği bize özel olan duvarımızı ne yapacağız? Twitter duvarı kullanıcının ana sayfasıdır. Burada gelmiş geçmiş bütün Tweet’leriniz ve Retweet yani başka insanların gönderilerini tekrar paylaştığınız gönderileriniz bulunur. Sizi anlatan bu duvara özenle bakmalısınız. Peki, bu duvara nasıl özen göstereceksiniz? Bu size ait bahçeyi nasıl güzelleştireceksiniz? Bunun başlangıcını zaten kendiniz ile alakalı gönderiler paylaşarak yaptınız. Üstelik beğendiğiniz, daha fazla insana ulaşmasını istediğiniz gönderileri de Retweet ettiniz. İçerik tamam peki ya kozmetik? İşte işin önemli kısmı tam olarak burada başlıyor. Profil ve kapak fotoğraflarımızda.

Profil Fotoğrafları

Profil fotoğrafı bir insanın sosyal benliğini yansıtır. İşte bu yüzden oldukça önemlidir. Twitter başlangıçta herkese uygulamaya ait klasikleşmiş yumurta fotoğrafını verirdi. Ancak bir zaman önce bu politikadan vazgeçtiler ve cinsiyete bağlı insan temelli başlangıç fotoğraflarına geçtiler. Biz ise artık kendimize bir fotoğraf veya istediğimiz herhangi bir şey ile bu kısmı doldurabiliriz. Haydi Twitter profil resmi değiştirme vakti. Duvarınıza girdiniz ve profil resminizin bulunduğu kısma tıkladınız. Karşınıza çıkan ekranın alt kısmında düzenle adlı bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğe bastığınızda size bir fotoğraf çekmenizi veyahut mevcut olanlar arasından seçme alternatifi sunulacak. Şayet yeni bir fotoğraf çekeceksek işimiz kolay. Asıl olan var olan fotoğraflar arasından seçmekte. Çünkü bu mevcut fotoğraflarımız genelde sorunlar çıkarırlar.

twitter profil resmi değiştirme
twitter profil resmi değiştirme

Fotoğraf Sorunları

Bu sorunlardan en büyüğü hemen aklınıza gelmiştir. Galerimizden özenerek seçtiğimiz fakat Twitter’a yüklediğimizde kalitesi oldukça düşen fotoğraflar. İşte şimdi de bu fotoğrafları netleştirme vakti. Twitter profil fotoğrafı netleştirme yolu fotoğrafın kalitesinden ve çözünürlüğünden geçer. Bizim yapmamız gereken şey Twitter’ın protokollerine uymak gerekiyor. O yüzden fotoğrafımız 2 MB boyutunu aşmamalıdır. Çözünürlük ayarları standartlarda olmalı ve fotoğraflar dışarıdan efektlerle bozulmamalıdır. Bunlarla birlikte yüklediğimiz bu fotoğrafın Jpeg benzeri popüler fotoğraf kaydetme uzantılarına sahip olmalarına da özen göstermeliyiz Twitter’da fotoğraf netleştirmenin yolu budur.

Kapak Fotoğrafları

Twitter duvarımızın son kalesine yani kapak fotoğrafımıza geldik. Bu özellik duvarımızın en üstünde görünen daha büyük boyutlarda görüntülenen bir üst resimdir. İnsanlar önce profil fotoğrafına sonra da Ankara Metrosu’ nda denildiği gibi buraya bakarlar. İşte bu yüzden Twitter kapak fotoğrafı çok önemlidir. Kapak fotoğraflarımızda bu sefer kendi benliğimizi yansıtmak zorunda değiliz. Bir muzip kedi fotoğrafı, güller, papatyalar buraya koyabileceğimiz bazı şeylerdir. Kapak fotoğrafımızı da ayarladıktan sonra kendimize son model bir Twitter duvarı oluşturduk. Bütün Twitter fotoğraf paylaşımı sorunlarını çözdük. Artık bu camianın tadını sonuna kadar çıkarabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu