Twitter

Twitter Pazarlama Stratejileri ile Daha Fazla Satış Yapma

Twitter Reklamları Nasıl Verilir?

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Twitter’ın gerçekten nasıl çalıştığını anladığınızı mı düşünüyorsunuz? Twitter pazarlama stratejileri hakkında tam olarak bilgi sahibi olduğunuz takdirde markanızın yıldızı çok kısa bir süre içerisinde parlamaya başlayabilir.

twitter'da para kazanılır mı
twitter’da para kazanılır mı

Twitter kullanıcılarına baktığınız zaman çoğu kişinin her gün kahvaltıda yediklerini veya sevdikleri bir müzik grubunun ya da bir siyasetçinin tweetlerini retweet yaparak paylaşımlarda bulunduğunu görebilirsiniz. Twitter milyonlarca kullanıcısı olan bir platformdur ve Twitter’da satış yapmak sizlere markanızı daha ön plana çıkarma imkanı verir. Bir Twitter kullanıcısı olarak her şeye sahip olabilirsiniz. Fakat pazarlamacı olarak bazı aksiyonlar almanız gerekecektir.

Bir Tweet’inizi Profilinize Sabitleyin

Gerek büyük işletmeler gerekse küçük işletmeler için Twitter abone ol mükemmel bir pazarlama aracıdır. İşletmesini gerçekten iyi bir şekilde tanıtmak isteyen kişilerin ise mükemmel bir profile sahip olması gerekir. Twitter’ın özellikle bir tweet’i sabitlemenize izin vermesi istediğiniz tweet’in en üst sırada her zaman takipçilerinizin dikkatini çekecek şekilde durmasını sağlar. Sabitlediğiniz bu paylaşımda ise kendinizi veya işletmenizi daha iyi şekilde tanıtabilirsiniz.

 

twitter'da satış yapmak
twitter’da satış yapmak

Ürün Tanıtımında Fotoğraf Ekleme

Twitter marketin Türkiye araştırmalarına baktığımız zaman tweet’lerinizi görselle boğmanız paylaşımınızın öne çıkmasını engelliyor. Bu yüzden paylaşımlarınızı yapacağınız sırada ürünlerinizi tanıtan maksimum 4 fotoğraf ekleyin. Tweet’lerinize görsel eklemeniz sizlere etkileşimi %300 oranında artırma imkanı sağlamaktadır. Paylaştığınız mesaja uygun görseller eklemeniz ise bu noktada çok önemlidir.

Doğru Hashtag Kullanma

Twitter’dan para kazanılır mı? Eğer doğru adımları uygularsanız bu sorunun cevabı evettir. Twitter’ın en büyük özelliklerinden birisi hashtag kullanımıdır. Ürünleriniz ve markanız için doğru hashtag kullanırsanız özellikle hedef kitle sizi daha rahat bulacaktır. Markalaşma yolunda ise en büyük adımlardan birisi; kendi hashtag’inizi oluşturmanız olacaktır. Kendi hashtag’inizi oluşturduğunuz takdirde markanız daha ön plana çıkabilir ve hedef kitleniz bu etiketi özellikle takip ederek sizin güncellemelerinizden de haberdar olabilmektedir. Hashtag oluşturma sırasında kısa ve dikkat çekici hashtag’ler oluşturmanız gerekir. Bu şekilde akılda kalıcılığınız daha yüksek olur.

Etkileşimin Yoğun Olduğu Saatlerde Tweet Atmanın Avantajları

Twitter’da en önemli olan nokta; yoğun saatlerde paylaşımlar yapma yoluna gitmenizdir. Bu şekilde yapmış olduğunuz paylaşımlar daha geniş kitlelere ulaşabilir. Paylaşımlarınız ne kadar dikkat çekici olursa olsun bu paylaşımları yanlış zamanda yaptığınız takdirde dikkat çekiciliği düşük olacak ve kaybolacaktır. Yapılan araştırmalara göre Cuma günü ve hafta sonları atılan tweet’lerin diğer günlere nazaran daha dikkat çekici olabildiğini görüldü. Siz de özellikle dikkat çekici olduğuna inandığınız tweet’lerinizi belirttiğimiz günlerde paylaşabilirsiniz.

İçeriklerinizin ve markanızın ön plana çıkması zaman alabilir. Özellikle pazarlama sabır gerektiren bir iş olduğundan dolayı istikrarlı bir şekilde devam etmeye özen göstermelisiniz. Hemen hesabınızın ön plana çıkacağını beklememeli ve tutarlı bir şekilde devam etmelisiniz. Bu noktada farklı teknikler ve yollar deneyebilirsiniz. Fakat orijinal içeriğe sahip olan hesaplar bir süre sonra ön plana çıkmayı başarmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu