Twitter

Twitter Yardım Merkezi Detayları

Twitter yardım merkezi detayları nelerdir?

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Twitter, 280 karakter kullanımı ile sınırlandırılmış “tweet” adı verilen mesajlarınızı tüm Dünyayla paylaşabileceğiniz en büyük sosyal medya ağlarından biridir. Dünya genelinde milyonlarca Twitter kullanıcısı bulunur. Twitter tüm kullanıcılarının Twitter deneyimini iyileştirmek, problemlerini en hızlı şekilde çözebilmek ve onlara aradıkları en doğru cevabı verebilmek için Twitter yardım merkezini oluşturmuştur. Twitter yardım merkezinin 4 ana yardım konusu bulunur. Twitter yardım konuları Twitter kullanma, hesap yönetme, emniyet ve güvenlik son olarak genel kurallar ve politikalar hakkındadır.

Twitter yardım konuları
Twitter yardım konuları

Twitter’ı Nasıl Kullanılır?

Twitter’ı kolay bir şekilde kullanmayı öğrenmek ya da kullanırken yaşadığınız teknik problemleri çözebilmek için Twitter yardım merkezinin Twitter’ı kullanma konulu başlığına tıklayabilirsiniz. Bu başlık altında tweetlerinizi silmeyi, beğenmeyi ve ya paylaşmayı, tweetinize içerik eklemeyi, Twitter içerisinde aramalar yapmayı, hesap takip etme ve ya takibi bırakma işlemlerini, engelleme ve sessize almayı ve direkt mesajlar oluşturmayı öğrenebilirsiniz. Yardım merkezinden Twitter’ı daha iyi kullanmak için alabileceğiniz birkaç yardıma örnek verelim. Örneğin Twitter’da takip etme hakkında en önemli husus günlük takip etme limitini geçmemektir. Bir Twitter hesabı günlük maksimum 400 Twiiter hesabını takıp edebilir.

Mesaj paylaşımı ve mesajın keşfete düşebilmesi için Tweetleme hakkında yardım alabilirsiniz. Liste oluşturma veya yönetme sorunu yaşıyorsanız listeler hakkında yardım alabilirsiniz. Günlük hesap başına sadece 1000 listeye izin verilir. Fotoğraf, anket, GIF, bağlantı gibi Tweetinize içerik ekleme hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun yanında Twitter araması hakkında yardım alabilirsiniz. Gündem olmuş ya da henüz gündeme düşmemiş bir çok konu hakkında öne çıkmış tweetlere ulaşabilirsiniz.

Hesabınızı Yönetme

Twitter hesabınızı yönetmek ve hesap ayarlarında değişiklikler yapabilmek için Yardım merkezinin Twitter hesabımı yönetme kısmından yardım alabilirsiniz. Hesabımı yönetme kısmından oluşabileceğiniz hesap ayarları, şifre, kullanıcı adı, eposta adresi ve bildirim ayarlarını kapsar. Dilediğiniz an Twitterdan yardım alarak kullanıcı adınızı, eposta adresinizi ya da şifrenizi değiştirebilirsiniz. Yine hesabımı yönetme başlığı altından hesabınızı devre dışı bırakma ve ya etkinleştirme konularında da yardım alabilirsiniz.

Emniyet Ve Güvenlik

Twitter yardım merkezinin emniyet ve güvenlik konulu başlığına tıklayarak ele geçirilmiş hesaplarınızı kurtarabilir, kullandığınız mevcut hesabınızın gizlilik ayarlarında düzenlemeler yapabilir, spam ve sahte hesapların yaptığı tacizlerden korunma yollularını öğrenebilirsiniz. Tüm bunların yanından hassas içerik uygulamasını etkinleştirerek Twitter’ı çocuklarınız için daha güvenli hale getirebilirsiniz. İsterseniz hesabını gizleyebilir isterseniz de herkese açık şekilde kullanabilirsiniz.

Twitter kuralları ve politikaları
Twitter kuralları ve politikaları

Kurallar Ve Politikalar

Twitter kuralları ve politikaları adlı yardım başlığından otomasyon, telif hakkı, ticari marka kullanımı, arama ve genel Twitter kurallarının tamamına ulaşabilirsiniz. Genel yönergeler ve politikaların ihlali Twitter kullanımında oldukça önemlidir. Özellikle reklam işbirliklerinde bu kurallara harfiyen uyulması gerekir. Bu nedenle tweetlerinizi paylaşmadan önce mutlaka Twitter kurallarına göz atmalısınız. Hukuki talepler için uyulması gereken adımlara yine yardım merkezinin kurallar ve politikalar kısmından ulaşabilirsiniz. Bunların yanında Twitter deneme programı hakkında da tüm sorularınıza cevap bulabilir, deneme programının aktifleştirilmesi ve araştırmalar hakkında eş zamanlı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu