Twitter

Twitter’da Nasıl Sınırsız RT Yapılır?

Twitter RT Yaparak Etkileşim Artırma

Bu yazıyı okuyarak aşağıdakileri öğreneceksiniz. İhtiyacının olan bilgiye daha hızlı gitmeniz için ilgili başlığa tıklamanız yeterli.

Twitter 2006 yılında kurulan, tweet atma yani 280 karakter ile düşünceleriniz paylaşabileceğiniz bir sosyal medya platformudur. Karakter sınırı olan tweet atma, sadece yazı değil görsel içerik paylaşımıyla da kullanılır. Atılan gönderiye gelen etkileşimlere beğeni, yorum yani mention,  retweet yani rt, alıntı gibi adlar verilir. Retweet, başkasının ya da kendi tweetinizi kendi sayfanızda paylaşma özelliğine verilen addır. Bir gün için sınırlı sayıda beğeni ve rt atma hakkınız vardır. Twitter RT nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, bir gönderiye gelin ve içeriğin alt kısmında ortada bulunan iki ok simgesine tıklayın. Twitter RT yapamıyorum diyorsanız, muhtemelen bu işlemden sonra çıkan retweetle tuşuna basmayı unutmuşsunuzdur. Sınırsız rt yapmak için, hile kullanmanız gerekir. Aksi takdirde, rt engeli alabilirsiniz.

Twitter’da Etkileşim Nasıl Olur?

Paylaştığınız metin ya da görselinize gelen beğeni, retweet, mention ve alıntı gibi etkileşimlerde bulunursunuz. İçeriğin altında bulunan simgelere tıklayarak kolay bir şekilde etkileşim gerçekleştirebilirsiniz. Yorum yaptığınızda, tweete bakıp yorum kısmına giren herkes yorumunuzu görebilir ve size yanıt verebilir. Buna mention, yani bahsetme adı verilir. Twitter da retweet ne Demek diye merak ediyorsanız, içeriği tekrar paylaşma anlamına gelen, başkasının ya da kendinizin gönderisini profilinizde paylaşmak demektir.

retweet engeli nasıl kaldırılır
retweet engeli nasıl kaldırılır

Bazı zamanlar Retweetlememe durumu yaşayabilirsiniz. Bu durumda rt engeli almış olabilirsiniz. Retweet engeli nasıl kaldırılır diye merak ediyorsanız, Twitter rt hilesi seçeneğiyle bunu kaldırabilirsiniz.

Twitter’da Hesap Oluşturma

Twitter, yaş sınırına ulaşan herkese ücretsiz hesap oluşturma hakkı sunar. Twitter hesap oluştur kısmından yeni bir hesap oluşturmanız mümkündür. Geçerli olan bir mail adresi ve şifrenizle hesap oluşturabilirsiniz. Daha sonra, diğer kullanıcıların sizi bulması için bir kullanıcı adı seçmeniz gerekmektedir. Bu kullanıcı adı, kendi adınız ya da soyadınızdan oluşmak zorunda değildir. Tercihe bağlı olarak, bir profil resmi ve arka plan ekleyebilirsiniz. Profil kısmınızda görülecek bir ad ekledikten sonra artık Twitter kullanmaya hazırsınız!

Twitter Fleets Nedir?

Twitter, herkesin düşüncelerini paylaşabildiği ve beğendiği yazıları kendi profiline eklediği bir sosyal medya platformudur. Aynı zamanda da fotoğraf ve video gönderilerine de sıkça rastladığımız Twitter, son yıllarda Fleets hizmeti de vermektedir. Fleets sayesinde, anlık olarak düşüncelerinizi ya da fotoğraflarınızı görüntülemeye yarayan ve gönderilerinizin profilinizde 24 saat kalmasını sağlayan bir özelliktir. Kalıcı düşüncelerinizi tweetlerinizle, kısa süreli düşüncelerinizi ise fleets ile paylaşabilirsiniz. Fleets, diğer gönderileriniz gibi etkileşime açık olan gönderiler değildir. Aksine retweet, yorum ve beğeni seçeneği kapalıdır. Ancak DM adı verilen mesaj kısmınızı herkese açık yaptığınız takdirde Fleetslerinize herkes yanıt verme şansına sahip olur. Bu uygulamada içerik kısıtlaması yoktur; video, yazı ya da fotoğraf koymak tamamen size kalmıştır.

twitter rt hilesi
twitter rt hilesi

Twitter’da Profile Gönderi Ekleme

Yaşadığınız bir olay hakkındaki düşüncenizi, kedinizin fotoğrafını ya da bir şiiri paylaşmak istiyorsanız, + ve tüy simgesi olan daireye tıklayın. Karşınıza çıkan Neler Oluyor? Sorusunun üzerine yazmak istediklerinizi karakter sınırına dikkat ederek yazın. Fotoğraf eklemek istiyorsanız alt tarafta bulunan kamera simgesine tıklayarak fotoğraf ekleyebilirsiniz. Eğer bir diğer kullanıcının gönderisini kendi profilinize eklemek istiyorsanız, gönderisinin altında bulunan iki ok simgesine tıklayın. Karşınıza çıkan retweetle ya da tweeti alıntıla kısmından profilinize beğendiğiniz gönderiyi ekleyebilirsiniz. Ancak, Tweet atamıyorum rt yapamıyorum diyorsanız, büyük ihtimal ile retweet sınırını aşmışsınız demektir. Retweet engeli nasıl kaldırılır diye merak ediyorsanız, yapmanız gereken tek şey bir hile satın almak. Saniyeler içerisinde, tekrar ve sınırsız rt atmaya artık hazırsınız. Peki, yanlışlıkla istemediğim bir gönderiyi kendi profilimde de paylaştım ve Twitter retweet silemiyorum diyorsanız üç çizgi>profilinize gidin. Yeniden paylaştığınız gönderi burada karşınıza çıkacaktır. Ortada bulunan yeşil ok simgesine tıklayıp ve retweeti geri al demeniz yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu